Każdy zdaje sobie sprawę, że budowa czy remont domu lub mieszkania to ogromna inwestycja, zarówno czasu, wysiłku, jak i pieniędzy. Dlatego bardzo ważne jest, by wybrać materiały i rozwiązania, które są nie tylko funkcjonalne, ale także trwałe.

Jednym z pierwszych zadań podczas prac budowlanych bądź remontowych, jest wykonanie wylewki podłogowej, która kojarzy się nam najczęściej z betonem. Okazuje się jednak, że nie jest to jedyne rozwiązanie dostępne na rynku.

Wylewka anhydrytowa samopoziomująca – co to jest?

Wylewka anhydrytowa samopoziomująca, to nowoczesny produkt, który zyskał naprawdę sporą popularność. Wynika to w dużej mierze z jej zalet i możliwości – do najważniejszych należy zaliczyć przede wszystkim przewodnictwo cieplne – anhydryt szybko się nagrzewa, a do tego długo utrzymuje temperaturę, co czyni go idealnym podłożem pod ogrzewanie podłogowe. Nie można nie wspomnieć też, że posadzka anhydrytowa zastyga bezskurczowo, dzięki czemu przy jej wylewaniu nie ma potrzeby stosowania zbrojeń.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że wylewka anhydrytowa nie może być narażona na ciągłe i długotrwałe działanie wody. Nie oznacza to, że nie można jej wykonywać np. w łazienkach czy garażach, w takich pomieszczeniach trzeba ją zwykle dodatkowo zabezpieczyć warstwami izolacyjnymi.

Wybierz dobrego wykonawcę – wylewki podłogowe Łódź

Dobrze wykonana wylewka anhydrytowa będzie trwała i funkcjonalna przez długie lata, samo jej położenie jednak nie jest najprostsze, przez co osoby niedoświadczone mogą popełnić błędy, które znacznie osłabią wytrzymałość podłogi. Dlatego, jeśli chcesz zastosować ten rodzaj wylewki w swoim mieszkaniu czy domu, powinieneś znaleźć firmę z doświadczeniem, która wykonuje je od lat – wśród takich firm, na uwagę zasługuje Tempo – wylewki podłogowe Łódź

Dodaj komentarz