Blat kuchenny, odgrywa w każdej kuchni niesamowicie ważną rolę, dając miejsce na którym przygotowywane będą posiłki, jak również zapewniając nam możliwość ustawiania na nim różnorodnych sprzętów kuchennych, które wykorzystywać będziemy na co dzień. Dobry i solidny blat będzie gwarantować nam wysoki poziom wygody i komfortu prac związanych z przygotowywaniem posiłków. Dlatego też, bardzo dobrym rozwiązaniem może się tutaj okazać blat kuchenny wyprodukowany z konglomeratu, który nie dość że zapewnia wysoki poziom estetyki wystroju wnętrza kuchni, to jeszcze będzie trwałym i wyjątkowo solidnym elementem pomieszczenia kuchennego.

Parametry techniczne blatów kuchennych z konglomeratu.

Jedną z ważniejszych kwestii, na jakie należy tutaj zwrócić uwagę, są parametry techniczne blatów z konglomeratu, które stoją w tym szczególnym przypadku na bardzo wysokim poziomie. W zasadzie można powiedzieć, iż przy nieco niższych cenach, blaty konglomeratowe będą charakteryzować się praktycznie tak samo dobrymi parametrami technologicznymi, jak blaty wykonane z naturalnego kamienia. ich produkcja także jest procesem nieco mniej złożonym, mniej czasochłonnym i mniej wymagającym. Można tutaj nawet powiedzieć, iż czas niezbędny do wyprodukowania blatu z konglomeratu, jest o połowę krótszy, niż czas niezbędny do wyprodukowania blatu z naturalnego kamienia. Dlatego też, jest to opcja alternatywna, dla wszystkich tych, których nie stać na oryginalny, kamienny blat kuchenny, a chcą mieć trwały i solidny blat w swojej kuchni. Można więc powiedzieć, iż taki nowoczesny blat kuchenny wyprodukowany z konglomeratu, będzie jednym z lepszych rozwiązań dla każdej praktycznie kuchni, i to zarówno z punktu widzenia estetyki, jak również z punktu widzenia komfortu i wygody pracy, wobec czego warto tego typu inwestycję starannie przemyśleć.

Proces produkcji blatu z konglomeratu.

Jeśli chodzi o kwestię samego wytwarzania blatów z konglomeratu, to jest to proces czysto chemiczny. W pierwszej kolejności należy przygotować odpowiednią mieszankę, która będzie stanowić masę wypełniającą formę blatu. W skład masy wchodzi przede wszystkim żywica poliestrowa, nasycona kobaltem, który będzie odgrywać istotną rolę w procesie chemicznego utwardzania blatu. Żywica wypełniona jest w największej części kruszywem granitowym, czy też marmurowym, oraz dodatkowymi wypełniaczami, gwarantującymi utrzymywanie się odpowiednio dobranej konsystencji masy. Na samym końcu do masy dolewany nadtlenek, najczęściej w postaci BUTANOXU. Od tego momentu masa jest szybko wlewana do formy, gdyż w zależności od ilości czynników reagujących (nadtlenek, kobalt), reakcja rozpocznie się w czasie od kilku do kilkunastu minut. Potem należy już tylko odczekać aż reakcja dobiegnie końca i w zasadzie można powiedzieć, iż mamy gotowy, owy blat z konglomeratu, który będzie nadawać się do ostatecznej obróbki i montażu.

Dodaj komentarz