Firmy rozwijają się w zaskakującym tempie i nieustannie powstają nowe. Rozwój działalności wiąże się często z inwestycją w obiekty przemysłowe, w których odbywa się większość procesów zachodzących w przedsiębiorstwie, przede wszystkim jeżeli mówimy o firmie produkcyjnej lub handlowej. W dzisiejszych czasach coraz mniej inwestuje się w murowane budowle przemysłowe, które są zastępowane przez nowoczesne hale stalowe. Takie rozwiązanie niesie za sobą szereg zalet, zarówno pod kątem czasu i kosztów budowy jak i późniejszej eksploatacji. Budowa hali stalowej jest o wiele szybsza niż budynku murowanego. Co więcej w trakcie rozwoju przedsiębiorstwa można pokusić się o jej rozbudowę bez większych problemów. Zastosowane materiały oraz rozwiązania wentylacyjne i grzewcze pozwalają na utrzymanie wewnątrz obiektu warunków jak w przypadku tego murowanego. W razie potrzeby hala stalowa nadaje się również do demontażu i ponownego montażu w innej lokalizacji. Między innymi z powyższych powodów firmy coraz częściej decydują się na budowę nowoczesnych hal stalowych.

Więcej informacji o halach stalowych można znaleźć na stronie producenta hal https://www.stick-hale.pl

KONTRUKCJA HALI STALOWEJ

Hala stalowa, jak sama nazwa mówi, jest budowana w oparciu o konstrukcję stalową. Może to być konstrukcja kratownicowa lub blachownicowa (czy też ramowa blachownicowa). Ta pierwsza składa się z kratownic stalowych, które pełnią role dźwigarów. Nadaje się idealnie do budynków parterowych o dużej powierzchni. Konstrukcja blachownicowa składa się z ram blachownicowych o przekrojach dwuteowych, pozwala wykorzystać przestrzeń w miejscu ram i stosowana jest przede wszystkim przy obiektach o mniejszej rozpiętości. W przypadku jednej i drugiej konstrukcji stosuje się zabezpieczenia przeciw korozji, poddając elementy stalowe cynkowaniu ogniowemu lub malowaniu farbami antykorozyjnymi. Dzięki temu konstrukcja może być eksploatowana przez wiele lat w różnorodnych warunkach atmosferycznych.

MATERIAŁY WYKORZYSTYWANE DO OBUDOWY HALI

Ściany i dach hali stalowej mogą być obudowane różnymi materiałami. Najczęściej stosowane są w tym celu płyty warstwowe lub też czasami blacha trapezowa. Płyty warstwowe wyróżniają się bardzo dobrymi właściwościami, jeżeli chodzi o izolację cieplną. Dzięki nim w łatwy sposób możemy uzyskać wewnątrz hali pożądaną temperaturę oraz poziom wilgotności. Na rynku do wyboru mamy kilka rodzajów płyt warstwowych, różnią się one od siebie materiałem, z którego wykonany jest rdzeń płyty, czyli warstwa pomiędzy obudowami zewnętrznymi. Może to być ekonomiczny i szeroko stosowany styropian, pianka poliuretanowa PIR lub PUR czy też wełna mineralna. Ta ostatnia wyróżnia się najlepszymi ognioodpornością, styropian najmniejszą. Płyty z pianki poliuretanowej również nie rozpadają się natychmiast po zetknięciu z ogniem. To ważne aspekty w przypadku wystąpienia niebezpieczeństwa, ponieważ dzięki nim przykładowo palący się dach nie zawali od razu i da w razie potrzeby ludziom chwilę czasu na ewakuację.

PRODUCENT HAL STALOWYCH – STICK HALE

Decydując się na budowę hali stalowej warto wybrać sprawdzonego i doświadczonego producenta. Firma Stick Hale zajmuje się budową obiektów przemysłowych od wielu lat. Jako doświadczony producent stosuje nowoczesne rozwiązania wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających Klientów. Jeżeli są Państwo zainteresowani realizacją inwestycji jaką jest budowa hali, na stronie https://www.stick-hale.pl/oferta/hale-stalowe/ znajdą Państwo formularz, po wypełnieniu którego mogą otrzymać Państwo wycenę hali dostosowanej do indywidualnych potrzeb.

Dodaj komentarz