Każdy z nas co jakiś czas staje przed koniecznością przeprowadzenia remontu w domu. Naturalną koleją rzeczy jest fakt że materiały się zużywają, natomiast moda wciąż się zmienia. Czego następstwem jest to że przynajmniej raz na kilkanaście lat mieszkania powinny przejść gruntowny remont. W tym artykule skupimy się na zagadnieniu interesującym w szczególności posiadaczy drewnianych podłóg oraz wysłużonych parkietów, gdyż omówimy temat cyklinowania parkietu.

Dla mniej zorientowanych czytelników należy przypomnieć czym jest wspomniane cyklinowanie parkietu? Jest to niezawodny zabieg, wykonywany w celu odnowienia podłogi. Polega na szlifowaniu klepek podłogowych w celu zdarcia wierzchniej warstwy. Całość polega na tym iż za estetykę parkietu odpowiada praktycznie tylko jego wierzchnia warstwa, natomiast pozostała część często nawet po długim użytkowaniu zostaje w nienaruszonym staniu (w szczególności w przypadku podłóg drewnianych). W związku z tym po zeszlifowaniu wierzchniej warstwy podłoga w większości przypadków wygląda jak nowa.

Cyklinowanie podłóg to ekonomiczne rozwiązanie, które przywróci dawny blask Twojej podłodze.

Do wykonania takiego zabiegu potrzebujemy cykliniarki, która przy użyciu ziarnistego papieru ściernego usuwa wszelkie nierówności oraz odbarwienia. W efekcie czego można cieszyć się pięknym wyglądem podłogi nawet przez kilkadziesiąt lat. Najlepiej zabieg powtarzać w regularnych cyklach co 5 lub 15 lat (w zależności od jakości klepek podłogowych oraz powstałych zabrudzeń). Poza oczywistymi zaletami natury estetycznej warto także wspomnieć o oszczędnościach. Cyklinowanie podłóg Gdańsk jest znacznie tańsze niż zakup i położenie nowej podłogi. Jednak należy mieć na uwadze że ceny trochę się od siebie różnią w zależności od rodzaju posadzki oraz od tego w jakim stopniu parkiet uległ uszkodzeniu. Nie bez znaczenia pozostaje region polski. Jak powszechnie wiadomo w większych miastach usługi remontowo-budowlane bywają droższe niż w mniejszych miejscowościach. Pomimo wszystko śmiało można powiedzieć że cyklinowanie to uzasadniona ekonomicznie alternatywa dla położenia nowego parkietu.

Dodaj komentarz