Większość z nas posiada w domu zbiornik, potocznie zwany bojlerem, który ma za zadanie zbierać i dostarczać do obiegu sieci ciepłą wodę. Warto go jednak zamienić na zbiornik buforowy Noel. Sprawdź dlaczego.

Wielkość zbiornika

W odróżnieniu od sklepowych gotowych egzemplarzy tylko Noel możesz dopasować do własnych potrzeb zużycia wody oraz wymiaru kotłowni. Indywidualny projekt przewiduje stworzenie bojlera o odpowiedniej pojemności z uwzględnieniem jego maksymalnej wysokości i szerokości. Jest to niebywale istotna zaleta, szczególnie w małym metrażu. Dodatkowym atutem jest nowoczesny design zbiornika Noel. Dzięki temu możesz umieścić go tak naprawdę w dowolnym miejscu, nawet w obszernej łazience, czy kuchni, bez obaw o względy estetyczne.

Materiał wykonania

Zbiornik Noel działa na takiej samej zasadzie, jak inne bojlery z jednym małym wyjątkiem. Do jego działania wykorzystano miedź. Co to oznacza? Miedź jest idealnym materiałem przewodzenia ciepła oraz surowcem antybakteryjnym. Dzięki wykorzystaniu miedzi otrzymasz gorącą wodę w czasie rzeczywistym bez utraty ciepła. Jednocześnie zniwelujesz ryzyko namnażania się bakterii, które powstają naturalnie w stojącej wodzie. Sam zbiornik dzięki swojej konstrukcji możemy wykorzystać do codziennych podstawowych potrzeb oraz do ogrzewania domu.

Wykorzystanie zbiornika buforowego w ogrzewaniu

Jest to fantastyczne rozwiązanie, gdy w domu mamy kilka instalacji grzewczych – kominek, CO, panele słoneczne. Dzięki budowie zbiornika Noel bez przeszkód możesz podłączyć każdą z nich. Magazynowana woda utrzymuje swoją temperaturę przez długi czas. Co ważniejsze, inteligentny system dba o ograniczenie kosztów. Pompa uruchamiana jest jedynie w razie potrzeby, a specjalny czujnik automatycznie odłącza zbiornik po uzyskaniu pożądanej temperatury wody. Ogranicza to zużycie paliwa opałowego w celu jej nagrzania, ale także energii elektrycznej. W przypadku systemów OZE koszt ten staje się jeszcze bardziej znikomy. Wodę ze zbiornika buforowego można wykorzystać z fotowoltaiką, pompami ciepła, ale także do instalacji wentylacji mechanicznej, zwanej rekuperacją.

Inteligentny dom

Coraz większa świadomość wpływa na zmianę dotychczasowych rozwiązań na bardziej ekologiczne. Do nich należy również dbanie o zasoby wodne. Po instalacjach odnawialnych źródeł energii warto zainwestować w funkcjonalne, mniej kosztowne w eksploatacji i bardziej proekologiczne technologie, czyli zbiorniki wodne Noel. Obsługuje się go niebywale prosto. Niezaprzeczalnie zadbają one o twoją wygodę i portfel.

Dowiedz się więcej na http://www.noel.pl/zasobnik-cwu/

Dodaj komentarz