mlot-hydrauliczny-do-koparki

Jednym z bardziej ciekawych rozwiązań dla wszystkich firm budowlanych posiadających własną koparkę, minikoparkę, czy też koparko-ładowarkę, jest zaopatrzenie się w specjalnie dopasowany do modelu swojego urządzenia młot hydrauliczny. Jest to specjalne urządzenie montowane zamiast łyżki na ramieniu koparki, które pozwala nam prowadzić sprawnie i wydajnie wszelkiego rodzaju prace związane z wyburzeniami czy też demontażem nawierzchni drogowych, a co za tym idzie, ograniczyć wyraźnie koszty i czas niezbędny do przeprowadzenia tego typu prac. Zobaczmy w takim razie, w jaki sposób młoty hydrauliczne do koparek przyczyniają się do poprawy efektywności firmy budowlanej.

Eksploatacja mota hydraulicznego.

Do zdecydowanie największych zalet zastosowania tego typu młotów do koparek i koparko-ładowarek należy zaliczyć fakt, iż podczas normalnej eksploatacji nie trzeba za bardzo się niczym przejmować. Tego typu młot do koparko-ładowarki jest urządzeniem praktyczne bezobsługowym. Jedynie, o czym trzeba pamiętać, to, o regularnym smarowaniu urządzenia przy pomocy dołączonej smarownicy. Poza tym wszystkie pozostałe elementy pozostają bezobsługowe. Warto tutaj także wspomnieć, iż urządzenia dostarczane na rynek przez firmę ARROWHEAD, zapewniają nam jednocześnie bardzo dobry poziom zabezpieczenia ramienia koparki przed negatywnym wpływem drgań powstających w czasie pracy młota. Mamy tutaj zastosowane poduszki polimerowe, które skutecznie ograniczają negatywny wpływ wibracji na ramię nośnika, przez co praca młota hydraulicznego nie będzie prowadzić do uszkodzenia ramienia koparki. Jest to bardzo ważna zaleta urządzeń marki arrowhead i warto na tę kwestię zwrócić szczególną uwagę.

Dobór modelu młota hydraulicznego.

Oczywiście trzeba jeszcze dobrać odpowiedni model, dopasowany nie tylko do naszych potrzeb, ale także do posiadanej przez nas ładowarko-koparki, mini koparki czy też koparki. W przypadku urządzeń takich jak minikoparki o masie 1,5-2,8 tony, urządzeniem idealnie dopasowanym do tego typu maszyn jest młot hydrauliczny arrowhead r45 o średnicy grota 45 mm i wadze roboczej 120 kg. Jest to przede wszystkim młot o wąskiej obudowie, dzięki czemu mamy możliwość jego wykorzystania do prac w wykopach budowlanych przy kruszeniu ewentualnych przeszkód na jakie natrafimy podczas kopania. Charakteryzuje się ona także bardzo wysoką energia uderzenia, na poziomie nawet 550 J, co w porównaniu do młotów udarowych ręcznych stanowi 200 krotność ich mocy. W trakcie normalnej pracy wystarczy pamiętać o regularnym smarowaniu, zaś wymiana gazu w uszczelnieniu nie jest konieczna. Do zalet młota arrowhead r45 należy także zaliczyć kwestię sprawnego i bardzo łatwego montażu ora demontażu, co czyni to urządzenie bardzo poręcznym i wygodnym w zastosowaniu.

Dodaj komentarz