Aranżując wnętrze nie można zapomnieć o elementach, które w sposób szczególny wyrażą naszą osobowość i styl. Jeśli sprawa dotyczy własnego mieszkania, powinno, być urządzone komfortowo i tak, by zapewniało nam dobre samopoczucie. Jeśli zaś chodzi o biuro, knajpę lub dowolny punkt usługowy, najlepiej jeśli jest właściwie spersonalizowany i nawiązuje do prowadzonej w danym miejscu działalności. Jednym ze sposobów udekorowania przestrzeni jest wykorzystanie ozdób ściennych, czyli fototapet, obrazów na ściany i plakatów. Na rynku jest dostępnych wiele opcji, przeznaczonych do poszczególnych pomieszczeń i odnoszących się do różnych motywów, tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. 

Fototapety – świeżość i oryginalność!

Fototapety potrafią bardzo wyraźnie wprowadzić pożądany klimat w danym pomieszczeniu. Są to produkty wielkoformatowe i zawsze tworzą efektowne rozwiązania wizualne. Mogą przedstawiać realistyczne fotografie krajobrazów i natury lub nawiązywać do konkretnych motywów: jedzenia, sportu, motoryzacji i wielu innych. Mogą doskonale odzwierciedlać pasje i zamiłowania właściciela mieszkania lub w pełni spersonalizować dane miejsce np. biuro podróży, restaurację, klub fitness i inne. Często fototapety wykorzystywane są również w pokojach dziecięcych, czyniąc je miejscami niemal bajkowymi dla naszych pociech.

Obrazy na ścianę – sztuka dla każdego!

Obrazy są jednymi z najpopularniejszych dekoracji domowych. Często stanowią kropkę nad „i” w przemyślanej aranżacji. Nieustanną popularnością cieszą się obrazy, takie jak pejzaże i portrety, ale znaleźć można również wiele nowoczesnych, a nawet abstrakcyjnych propozycji. Już jeden nietuzinkowy obraz może całkowicie odmienić pomieszczenie, czyniąc je w ten sposób bardziej oryginalnym. Modnym rozwiązaniem jest również tworzenie kompozycji składających się z kilku obrazów. Powinny wówczas być one dopasowane np. kolorystycznie lub według przedstawianych motywów.

Plakaty – dekoracje z przekazem!

Plakaty najczęściej znajdują swoje zastosowanie w pokojach młodzieżowych, ale również nowoczesnych i loftowych aranżacjach salonów, sypialni, a nawet kuchni. Mogą przedstawiać przeróżne motywy lub zawierać jakiś hasłowy przekaz lub cytat motywacyjny. Przede wszystkim, kreują indywidualny i oryginalny charakter danej przestrzeni.

Więcej informacji na temat dekoracji ścian znajduje się na: https://www.artisto.pl/

Dodaj komentarz