Jedną ze zdecydowanie najważniejszych kwestii w zakresie bezpiecznej eksploatacji instalacji elektrycznych w domach jednorodzinnych i mieszkaniach jest zastosowanie przy ich montażu odpowiednio wysokiej jakości elementów. Chodzi nam tutaj zarówno o gniazdka i łączniki, jak również o wszystkie przewody i łączniki oraz pozostały osprzęt elektryczny. Im lepszej jakości wszystkie te elementy zastosujemy, tym większy poziom komfortu oraz bezpieczeństwa eksploatacji elektryczności uda nam się osiągnąć. Z całą też pewnością warto tutaj jednak wysilić się na wyższe koszty w tym przypadku, bowiem będzie się to przekładać na nasze bezpieczeństwo, jak również bezpieczeństwo pozostałych domowników, a chyba żadne pieniądze nie są warte ryzyka zdrowia, a nawet i życia naszych najbliższych.

Dobór odpowiednich elementów instalacji.

Dlatego też, powinniśmy bardzo starannie dobierać poszczególne gniazdka i łączniki elektryczne, gwarantując sobie tym samym podniesienie poziomu bezpieczeństwa eksploatacji instalacji elektrycznej. Bardzo dobrze na przykład prezentują się na chwilę obecną pod względem jakości, gniazdka elektryczne Kontakt Simon, która to firma od wielu już lat dostarcza na rynek produkty najwyższej jakości. Oczywiście znajdziemy jeszcze kilku innych dostawców dobrych jakościowo rozwiązań, zarówno lepszych jak i gorszych. Niemniej jednak można powiedzieć, iż osprzęt elektryczny dostarczany przez firmę Kontakt Simon, będzie praktycznie w każdym przypadku rozwiązaniem wystarczającym, gwarantującym nam wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu.

Decydując się jednak na poszukiwanie innych rozwiązań, w przypadku gniazdek elektrycznych warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jedną zasadniczą kwestią. Otóż, powinny one być wyposażone w odpowiednie zabezpieczenie, utrudniające wkładanie i wyciąganie wtyczek z gniazdka. Dobre zabezpieczenie będzie działać tak, iż nawet osoba dorosła będzie mieć poważne trudności z włożeniem wtyczki do gniazdka, a dzięki temu dziecko już na pewno nie włoży do gniazdka żadnego przedmiotu, czym mogłoby przecież doprowadzić do tragedii.

Prawidłowy montaż instalacji.

Nie bez znaczenia jest tutaj także prawidłowy montaż instalacji elektrycznej, który powinien być przeprowadzony przez solidnego fachowca z uprawnieniami SEP, dzięki czemu będziemy mieć pewność, iż jest to osoba z niezbędną wiedzą w tym zakresie. Trzeba przecież po raz kolejny przypomnieć, iż z prądem elektrycznym nie ma żartów, a co za tym idzie, musimy decydować się na najlepsze i zarazem najbezpieczniejsze rozwiązania. Dobry i doświadczony fachowiec będzie dla nas gwarancją, iż cała instalacja będzie wykonana w pełnej zgodzie z projektem oraz obowiązującymi w tym zakresie przepisami, co rzecz jasna będzie dla nas gwarancją komfortu i bezpieczeństwa eksploatacji instalacji elektrycznej.

Dodaj komentarz