Wybór łóżka do pokoju dziecięcego nie należy do łatwych, a przy zakupie trzeba wziąć pod uwagę wiele elementów. Rodzice mają często dylemat i nie wiedzą, które rozwiązanie będzie bardziej korzystne – kanapa rozkładana czy łóżko jednoosobowe? Mebel ten powinien spełniać kilka ważnych funkcji, dlatego poniżej podpowiadamy, jaki i dlaczego warto wybrać.

Kanapa rozkładana jest sprawdzonym i znanym od dziesięcioleci łóżkiem, idealnym do pokoju o mniejszym metrażu, gdzie nasze dziecko śpi, bawi się i uczy. W przypadku modeli jednoosobowych opcje są różne i można dopasować mebel według potrzeb.

Rodzaje kanap rozkładanych

Sofy rozkładane w nocy i składane na dzień są niebanalnym dodatkiem do pokoju dziecięcego i młodzieżowego. Te proste w swej konstrukcji meble służą wiele lat, są łatwe w codziennym użytkowaniu i czyszczeniu, a do tego mają niebanalne wzornictwo. Są to świetne leżanki dla młodszych i starszych dzieci, są miękkie, przyjemne w dotyku, a do tego pozbawione ostrych, niebezpiecznych krawędzi. Popularne modele kanap dzielą się na te z podłokietnikami lub bez, stojące na nóżkach albo osadzone bezpośrednio na podłodze.

Wewnątrz kanapy znajduje się praktyczny, pojemny schowek na pościel, dzięki czemu można w prosty sposób utrzymać w domu porządek i ukryć pościel na cały dzień. Do mebla często dołączone są w zestawie poduszki, które nie tylko podkreślają nowoczesny design, ale również służą do wypoczynku.

Jednoosobowe łóżka dla dzieci – jakie wybrać?

Łóżka jednoosobowe dziecięce są często podobne w swej konstrukcji do kanap, jednak mają mniej przestrzeni do spania. Mogą to być wąskie, nierozkładane meble pojedyncze z materacem, bez możliwości ukrycia pościeli w dzień, ale też popularne są modele z rozsuwanym lub otwieranym pojemnikiem.

Jeśli pokój należy do jednego dziecka, warto postawić na łóżka jednoosobowe, które są dedykowane zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. W ofercie jest wiele interesujących modeli o bogatej kolorystyce, które można w dowolny sposób wkomponować do pokoju najmłodszych, tworząc tym samym nietuzinkowe, wyraziste wnętrze.

Dodaj komentarz