Budowa nowego domu to nie tylko wzniesienie murów, przykrycie go dachem, i w stawienie okien oraz drzwi. W trakcie realizacji tego typu inwestycji trzeba także zająć się przygotowaniem wszystkich niezbędnych w domu instalacji, w tym przede wszystkim instalacji elektrycznej, której zdecydowanie należy poświęcić jak najwięcej uwagi. Chodzi tutaj bowiem o to, iż jest to jedna z tych instalacji, w przypadku usterek której może dojść do poważnych konsekwencji, w wyniku których, bardzo często można stracić cały dobytek, zdrowie a nawet życie. Dlatego też, warto wiedzieć, w jaki sposób zabrać się za realizację tego typu prac, aby wszystko zostało wykonane poprawnie, zgodnie z przepisami budowlanymi, oraz zapewniało nam wysoki poziom komfortu korzystania z elektryczności, oraz pełne poczucie bezpieczeństwa.

Podstawowe założenia.

Przede wszystkim musimy tutaj pamiętać o tym, iż aby instalacja została dopuszczona do użytku, musi przejść odbiór techniczny, a w tym z kolei przypadku, aby odbiór został zatwierdzony, musi ona być wykonana przez odpowiedniego specjalistę z uprawnieniami SEP. Będzie to podstawową gwarancją tego, iż wszystkie elementy instalacji zostały wykonane w stu procentach zgodnie z przepisami bezpieczeństwa, co powinno być dla nas niesłychanie ważne i istotne. Dlatego też, od razu można tutaj stwierdzić, iż najlepsza opcją jest zatrudnienie w tym celu specjalisty elektryka, który będzie posiadać odpowiednie uprawnienia do wykonywania tego typu instalacji elektrycznych w domach jednorodzinnych, dzięki czemu nie narazimy się na wyższe koszty, a przede wszystkim będziemy mogli spać spokojnie, bez jakichkolwiek obaw o to, że dojdzie do zwarcia w instalacji a w jego efekcie do pożaru zagrażającego naszemu dobytkowi, a także zdrowiu i życiu domowników. Jednym słowem kwestie bezpieczeństwa własnego dobytku oraz wszystkich mieszkańców domu powinniśmy tutaj stawiać na pierwszym miejscu, przed jakimikolwiek oszczędnościami.

Koszt wykonania.

Nie ma się tutaj, co oszukiwać, ale jeśli mamy zamiar zapewnić sobie bezpieczną i komfortową instalację elektryczną, trzeba będzie liczyć się z dość sporymi kosztami. Niemniej jednak w każdym przypadku zawsze można pokusić się o pewne oszczędności, aczkolwiek nie możemy tutaj nawet myśleć o tym, aby zastępować elementy instalacji ich tańszymi odpowiednikami o niższym poziomie jakości. Jeśli już faktycznie chcemy zaoszczędzić, to warto tutaj odwiedzić większa ilość hurtowni elektrycznych i pozbierać z wszystkich, ich cenniki na materiały elektroinstalacyjne a następnie w spokoju wszystkie porównać, aby poszczególne elementy kupić u różnych dostawców a nie u jednego, gdzie na przykład przewody będą tańsze, natomiast gniazda i łączniki o wiele droższe. Generalnie rzecz ujmując, w dużej mierze będziemy mogli w ten właśnie sposób zaoszczędzić sporo pieniędzy, choć druga połowa kosztów będzie niezmiennie wynikać z ceny robocizny, która, jeśli ma być wykonana rzetelnie, niestety będzie dość sporo kosztować. W tym przypadku także nie warto brać fachowców o szemranej opinii, tylko profesjonalnych wykonawców, firmy elektroinstalacyjne, które na wykonane prace udzielą nam odpowiedniej gwarancji, aby w razie czego zawsze mieć możliwość darmowego usuwania usterek wynikających z błędów podczas prac instalacyjnych.

Dodaj komentarz