Wykonanie marmurowego blatu kuchennego jest stosunkowo trudnym zadaniem, wymagającym ogromnej wprawy i doświadczenia w obróbce marmuru, wobec czego też, blaty te, stanowią stosunkowo kosztowne rozwiązanie do naszych domów. Niemniej jednak wiele osób decyduje się na taki właśnie blat, gównie przez wzgląd na fakt, iż jego zastosowanie niesie za sobą stosunkowo sporo zalet. Zobaczmy wobec tego, na jakie korzyści możemy liczyć stosując marmurowy blat w naszej kuchni, oraz jak mniej więcej może się kształtować cena takiego rozwiązania w naszym domu.

Zalety zastosowania marmurowego blatu kuchennego.

Przede wszystkim, trzeba tutaj sobie powiedzieć, iż marmurowy blat w naszej kuchni będzie niesamowicie estetycznym rozwiązaniem zapewniającym nam o wiele większy poziom estetyczny niż jakiekolwiek inny blat kuchenny. Co więcej, materiał ten, jak praktycznie każdy naturalny kamień, jest niesłychanie wręcz wytrzymały i odporny na uszkodzenia, aczkolwiek trzeba przyznać, iż granit jest jeszcze bardziej odporny a przy odpowiedniej obróbce równie piękny. Dość istotnym elementem będzie tutaj także to, że marmurowe blaty będą dość ciężkie, a co za tym idzie, będą stanowić dobre dociążenie do naszych mebli kuchennych. Są także łatwe do utrzymania w czystości. Wystarczy codzienna higiena i systematyczne, okresowe stosowanie impregnatów do naturalnego kamienia, aby zapewnić mu stały, piękny i estetyczny kolor. Jednym słowem dobrze wykonany i zadbany blat kuchenny, marmurowy będzie jednym z piękniejszych rozwiązań, jakie możemy zastosować w naszych pomieszczeniach kuchennych.

Koszt realizacji blatu marmurowego.

Z racji tego, iż wydobycie marmuru jest procesem dość wymagającym zaś jego obróbka dość skomplikowana, szczególnie w przypadku tak dużych płyt, z których będzie można wykonać blat kuchenny, jest to rozwiązanie dość kosztowne. Z reguły blat z marmuru będzie kosztować nas co najmniej kilkaset złotych, w przypadku najbardziej popularnych odmian marmuru, zaś w przypadku tych rzadszych, cena będzie sięgać grubo powyżej tysiąca złotych. Niemniej jednak cena ta, nie wydaje się być zanadto wygórowana jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie zalety, jakie niesie za sobą zastosowanie takiego rozwiązania w naszej kuchni. Osobiście powiem tutaj, iż w przypadku posiadania odpowiednio większej ilości gotówki w trakcie przeprowadzania remontu w pomieszczeniu kuchni, warto zdecydować się na blaty marmurowe, bowiem pomimo wysokich kosztów wykonania, będą one nieść za sobą dużo estetyki, oraz trwałość i wytrzymałość. Można tutaj nawet powiedzieć, iż blat taki będzie z powodzeniem służyć jeszcze kolejnym pokoleniom, zaś jego wymiana prędzej nastąpi z racji zmiany koncepcji wystroju wnętrza, niż z konieczności wynikającej z uszkodzenia blatu kuchennego. Jednym słowem jest to rozwiązaniem efektywne, stylowe i trwałe, a za takie rozwiązania zawsze płacić nawet dość duże pieniądze.

Dodaj komentarz