Firma budowlana to współcześnie przede wszystkim wyposażenie firmy i doświadczeni pracownicy, potrafiący posługiwać się profesjonalnym sprzętem. Obecnie zaś, praktycznie w każdej firmie będziemy mieć do czynienia z codzienną eksploatacją maszyn takich jak ładowarki i koparki, które przecież w wielu przypadkach po prostu są niezbędne do realizacji podstawowych prac. Nie można w nieskończoność także pracować na sprzęcie wynajmowanym, bowiem będzie to prowadzić do niepotrzebnych strat. Warto tutaj w przypadku intensywniejszej eksploatacji zaopatrzyć się własną koparkę i ładowarkę, tym bardziej, iż maszyny te można dodatkowo wyposażyć na przykład w młot hydrauliczny czy też mieszalnik do betonu, co zawsze będzie poszerzać ich możliwości zastosowania.

Młot hydrauliczny do ładowarek kołowych.

Narzędziem niezwykle przydatnym, które możemy zamontować na posiadanych ładowarkach kołowych czy też nawet miniładowarkach jest bez wątpienia młot hydrauliczny. Jest wielokrotnie większa wersja ręcznego młota pneumatycznego, napędzanego hydrauliką maszyny, zapewniającego nam o wiele większe możliwości. Posiadając młot do ładowarki możemy bez większych trudności pokonywać różnorodne przeszkody gruntowe, czy też zajmować się nawet realizacją prac wyburzeniowych. Oczywiście możliwości młota będą zależne od jego parametrów jak i samej maszyny. Młoty hydrauliczne dobierane są bowiem względem masy całkowitej maszyny. Jest to istotna kwestia, gdyż młot o zbyt dużych parametrach energii uderzenia na zbyt małej maszynie po prostu doprowadzi do jej uszkodzenia. Poza tym sam młota także waży, więc maszyna musi mieć możliwość jego udźwigu. Generalnie trzeba tutaj starannie dobierać młoty do poszczególnych ładowarek, aby maszyny były bezpieczne w toku ich pracy z młotami wyburzeniowymi, bowiem w przeciwnym razie można doprowadzić do kosztownego uszkodzenia ramienia posiadanej ładowarki.

Młot do miniładowarki.

Możliwe jest także wyposażenie miniładowarek w młoty hydrauliczne, aczkolwiek z góry musimy powiedzieć, iż w ich przypadku nie osiągniemy już tak wysokich poziomów energii uderzenia. Standardowy młot hydrauliczny do miniładowarki będzie charakteryzować się energią uderzenia na poziomie około 200-500 J, przy czym młoty do ładowarek kołowych, mogą osiągać energię uderzenia nawet na poziomie ponad 2000 J.

Jakość eksploatowanych młotów.

Nie da się także ukryć, iż dużą rolę odgrywać tutaj będzie jakość posiadanych i eksploatowanych młotów hydraulicznych. Nie wszyscy producenci będą gwarantować nam takie same parametry techniczne, toteż warto tutaj szukać zdecydowanie najlepszych rozwiązań. Jednym z lepszych obecnie zaś rozwiązań jest zastosowanie w młotach hydraulicznych poduszek polimerowych, które dodatkowo zabezpieczają ramię maszyny prze negatywnym wpływem drgań na ramię nośnika. Nie wszyscy producenci mają już takie rozwiązania wdrożone, niemniej jednak można już takie młoty znaleźć, co zawse będzie dobrym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz