Posiadanie w firmie budowlanej ładowarki kołowej to bardzo dobre rozwiązanie, pozwalające na samodzielną realizację wielu różnorodnych robót budowlanych. Przede wszystkim uniezależnia to nasze ekipy budowlane od zewnętrznych operatorów, a co za tym idzie, pracownicy większość prac ziemnych mogą wykonać we własnym zakresie, za cenę eksploatacji ładowarki. Co więcej, ładowarki tego typu charakteryzują się jeszcze jedną bardzo ważną zaletą, a jest nią możliwość montażu łyżki mieszalnikowej do betonu, dzięki czemu na placu budowy, możliwe jest samodzielne przygotowywanie betonu, bez konieczności uzależniania się od zewnętrznych jego dostawców.

Zalety eksploatacji łyżek mieszalnikowych.

Przede wszystkim, do najważniejszych zalet, jakimi charakteryzuje się każda łyżka mieszalnikowa jest bez wątpienia fakt, iż pozwala ona pracownikom na przygotowywanie odpowiedniej ilości betonu bezpośrednio na placu budowy. W zależności od zapotrzebowania można przygotować odpowiednią ilość betonu, zarówno mokrego, półsuchego, czy też suchego. Łyżka mieszalnikowa spokojnie poradzi sobie z przygotowaniem każdego rodzaju betonu. Ilość przygotowywanego betonu uzależniona jest tutaj od typu i modelu łyżki mieszalnikowej, zaś sama łyżka jest uzależniona od typu i modelu posiadanej ładowarki. Możliwe jest zastosowanie niewielkich łyżek mieszalnikowych montowanych do mini ładowarek kołowych, jak i dużych łyżek na potężne koparko ładowarki gąsienicowe o wadzie kilkudziesięciu ton. Wszystko zależne od posiadanej maszyny i naszych indywidualnych potrzeb na ilość przygotowywanego betonu.

Zalety korzystania z łyżki mieszalnikowej.

Oczywiście wiele firm, zamiast inwestować we własne rozwiązania w dalszym ciągu korzystać będzie z zewnętrznych źródeł pozyskiwania betonu, które jednak obciążone są pewnymi niedogodnościami. Przede wszystkim z reguły możemy zamawiać beton w minimalnej ilości jednego metra sześciennego, co czasami może być ilością zbyt wielką. Co więcej, przy zamówieniu betonu na konkretną godzinę, musimy być przygotowani na to aby od razu wykorzystać cały beton, czyli cały tok robót będziemy dostosowywać pod dostawę betonu od zewnętrznego dostawcy, tak aby go nie zmarnować. Dlatego też, rozwiązaniem o wiele bardziej korzystnym będzie w tym przypadku profesjonalne mieszadło do betonu montowane na posiadaną ładowarkę kołową, dzięki czemu będziemy mogli przygotowywać beton w odpowiadającej nam ilości o określonej przez nas porze. Dzięki temu też, tok robót można będzie nakierować na optymalne wykorzystanie możliwości przerobowych pracowników, a nie pod dostawce betonu. Z całą też pewnością będzie to rozwiązaniem o wiele przystępniejszym cenowo, które pozwoli nam skuteczniej wykorzystać wszystkie możliwości na placu budowy, bez konieczności dostosowywania się do czegokolwiek.

Dodaj komentarz