Możliwość przygotowywania betonu bezpośrednio na placu budowy, to dla wielu firm budowlanych rozwiązanie o znaczeniu niebagatelnym. Przede wszystkim można będzie zaoszczędzić sporo czasu, bowiem dzięki takim rozwiązaniom, nie trzeba będzie uzależniać od zewnętrznych dostaw z betoniarni. Pozwoli to także na dostosowanie ilości przygotowywanego betonu do aktualnych potrzeb pracowników, co także jest bardzo istotne. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej kwestii zastosowania nowoczesnych łyżek do mieszania betonu, montowanych na ładowarkach kołowych, w miejscu standardowych łyżek, które pozwalają na osiągnięcie zakładanych rezultatów.

Łyżka do mieszania betonu.

W pierwszej kolejności, trzeba tutaj jednak zdać sobie sprawę z faktu tego, iż łyżka do mieszania musi być dostosowana do posiadanej przez nas ładowarki. Głównym kryterium będzie jej masa, bowiem w zależności od niej możliwe będzie montowanie do ładowarki większych lub mniejszych łyżek, różniących się ilością przerabianego naraz surowca. Każda łyżka do mieszania betonu będzie napędzana bezpośrednio z samej ładowarki, bowiem jej mechanizm mieszający przygotowany jest do napędzania hydraulicznego. Pozwala to zminimalizować trudności związane z przygotowaniem betonu. Po prostu w ciągu kilkunastu minut zmieniamy standardową łyżkę na mieszadło do betonu i możemy przystępować do przygotowywania betonu. Warto także zwrócić uwagę na fakt tego, iż wielu przypadkach nie będziemy mieć konieczności demontażu tego typu łyżek. Są one bowiem dość dobrze przystosowane także do załadunku sypkich materiałów budowlanych.

Konstrukcja techniczna łyżki do mieszania betonu

Typowa łyżka do mieszania betonu ładowarką będzie w swojej konstrukcji wyglądać dokładnie tak samo jak standardowa łyżka, aczkolwiek jej wnętrze zasłonięte jest kratownicą, która uniemożliwia przedostawanie się do wnętrza większych frakcji kamiennych. Jest to kratownica na tyle jednak duża, iż z powodzeniem będziemy mogli przygotować beton na przykład ze żwirem kamiennym, jako jego wzmocnieniem. We wnętrzu łyżki znajdują się odpowiednie ślimacznice, których zadaniem jest mieszanie betonu. Po skończonej pracy wystarczy starannie umyć wnętrze łyżki, za pomocą wody i na przykład drobnego żwiru. Można więc powiedzieć, iż jest to urządzenie nie wymagające niczego specjalnego w kwestii jego poprawnej eksploatacji. Zapewnia nam jednak niesamowite korzyści, przede wszystkim w zakresie przygotowywania betonu bezpośrednio na placu budowy w określonych ilościach i w określonej formie. Możemy tutaj bowiem przygotowywać zarówno beton suchy, jak i mokry oraz półsuchy. Wszystko w zależności od tego, jakie aktualnie będzie zapotrzebowanie pracowników. Generalnie trzeba więc powiedzieć, iż łyżka do mieszania betonu ładowarką, stanowi doskonałe uzupełnienie wyposażenia każdej firmy budowlanej, które przyczyni się do znacznego podniesienia jej efektywności, wobec czego warto się w takowe urządzenie zaopatrzyć.

Dodaj komentarz