domy w łomiankach

Czy wiesz, że średnia wartość nieruchomości w Polsce to 350 000 złotych? Czy oznacza to, że właśnie na takie nas stać? Eksperci rynku deweloperskiego potwierdzają, że chociaż kredyty hipoteczne na mieszkania cieszą się nadal ogromną popularnością, to jednak coraz więcej mieszkańców naszego kraju nabywa nieruchomości za gotówkę, bez wsparcia instytucji bankowej.

Polskie społeczeństwo się wzbogaca, stać nas na coraz więcej, ale też mamy coraz większe wymagania względem komfortu codziennego życia. O ile jeszcze do niedawna przeciętny Polak myślał o nabyciu mieszkania dwupokojowego, o średnim metrażu 45 metrów kwadratowych, tak dzisiaj zainteresowaniem cieszą się raczej nieruchomości trzypokojowe o powierzchni większej aniżeli 55 metrów kwadratowych.

Chociaż nadal wyróżnia się popyt na mieszkania w lokalizacjach miejskich, to nie ulega wątpliwości, że Polacy zaczynają doceniać walory lokalizacji podmiejskich. Coraz więcej osób stawia jednak na własne domy. W Łomiankach, Ząbkach czy Piasecznie takie oferty sprzedają się bardzo dobrze i szybko. Taka sama tendencja wykazywana jest, zarówno patrząc na rynek pierwotny, jak i wtórny.

Na wszystko wpływ ma rozbudowana infrastruktura podmiejska, która jest już na tyle dobra, że mieszkanie na obrzeżach stolicy nie stanowi żadnej przeszkody. Zyskuje się za to sporą przestrzeń, ciszę, spokój, odpoczynek od wielkomiejskiego zgiełku i pobliże łona natury.

Jeśli i Ty jesteś właśnie na etapie wyboru nieruchomości, w której będziesz mieszkać, zastanów się najpierw, jakie są Twoje potrzeby. Pamiętaj, że ogłoszenie typu „sprzedam dom w Łomiankach” kryje za sobą najpewniej dokładnie taką samą cenę, jaka oferowana jest za niewielkie mieszkanie w centrum. Tylko od Ciebie zależy, gdzie spędzisz życie, bo to, że stać Cię na taką inwestycję, nie ulega żadnej wątpliwości.

Dodaj komentarz