Nowoczesne systemy grzewcze do naszych domów jednorodzinnych, przede wszystkim przyczyniają się do poczynienia oszczędności na ogrzewaniu. Co więcej, w wielu przypadkach, są to systemy ekologiczne. Obecnie zaś kwestia ekologii ma olbrzymie znaczenie. Starczy zresztą spojrzeć za okno w sezonie zimowym aby przekonać się, jak ważnym jest to zagadnieniem. Smog ogarniający nasze ulice mówi sam za sobie. Należy jak najszybciej zrezygnować z kiepskich jakościowo rozwiązań w kwestii ogrzewania. Kolektory słoneczne, wentylacja mechaniczna, czy też inne, nowoczesne technologie, będą tutaj z cała pewnością bardzo korzystne dla każdego z inwestorów.

Kolektory słoneczne do ogrzewania cwu.

Jednym z rozwiązań, pozwalających nam na spore oszczędności w kwestii ogrzewania ciepłej wody użytkowej są kolektory słoneczne. Ich zastosowanie pozwala nam w każdy słoneczny dzień nagrzać wystarczającą ilość wody, niezbędną dla przeciętnej rodziny. Instalacja solarna będzie co prawda wymagać od nas sporych inwestycji, jednakże już w ciągu kilku lat powinna się nam ona zwrócić. Zauważyć warto iż w naszej strefie klimatycznej, praktycznie od kwietnia do października, będziemy mieć przewagę dni słonecznych i ciepłych. W tym czasie bez większych trudności nagrzejemy c.w.u. bez konieczności ponoszenia kosztów związanych z prądem czy też paliwami do kotła c.o. Jednym z istotniejszych kosztów, jakie trzeba będzie ponieść, będzie regularna wymiana czynnika grzewczego w instalacji solarnej. W tym przypadku jest glikol, który jest odporny na wyższe zakresy temperatury. Jego zastosowanie pozwala na instalacji utrzymać temperaturę wyższą niż 100 stopni, co w przypadku wody byłoby nieosiągalne. Jednym słowem kolektory słoneczne Bielsko Biała SA rozwiązaniem bardzo korzystnym.

Wewnętrzna wentylacja mechaniczna.

Poza oszczędnościami związanymi z podgrzewaniem c.w.u. możemy także zapewnić sobie lepszą gospodarkę termiczną wewnątrz domu. W tym celu wystarczy nam wentylacja mechaniczna. Współczesne systemy wentylacyjne pozwalają nam osiągnąć o wiele więcej niż tylko wymiana powietrza z otoczeniem. Choć jest to oczywiście główna funkcja każdego systemu wentylacji. Obecnie wentylacja mechaniczna w Bielsku Białej pozwoli nam nawet na osuszenie powietrza doprowadzanego do wnętrza. Możemy je także nawilżyć, ogrzać lub ochłodzić. W zależności od potrzeb i aktualnie panujących warunków pogodowych. Można tutaj więc powiedzieć, iż wentylacja mechaniczna, będzie podnosić w wyraźny sposób, komfort mieszkania w swoim własnym domu. Owszem, koszty związane z jej montażem i eksploatacją będą stosunkowo wysokie. Jednakże bardzo dobrze wiemy, iż za komfort trzeba nam zapłacić. Tutaj zaś, przy utrzymaniu odpowiedniego mikroklimatu wewnątrz pomieszczeń mieszalnych, poza komfortem, zyskamy na zdrowiu. Dobre otoczenie, nawilżenie powietrza i jego świeżość, z całą pewnością poprawią stan naszego zdrowia.

Dodaj komentarz