Stosowanie pomp spalinowych w procesie odwadniania to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań w branży budowlanych. Wynika przede wszystkim z faktu tego, iż na placu budowy z reguły nie będziemy mieć dostępu do elektryczności, co pozwoliłoby na zastosowanie pomp elektrycznych. W tym przypadku zaś kwestią stosowania pomp samozasysających jest dodatkowym usprawnieniem procesu odwadniania, gdyż charakteryzują się one lepszą wydajnością czy też żywotnością. Są bardzo odporne na zużycie. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę profesjonalne samozasysające pompy spalinowe do odwadniania produkcji firmy Victor Pumps.

Charakterystyka pomp do odwadniania produkcji Victor Pumps.

Jeśli chodzi o pompy dostarczane przez firmę Victor Pumps, to trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na wysoką jakość ich wykonania. W kwestii konstrukcyjnej, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich wytrzymałość. Są to pompy z półotwartym wirnikiem, o wysokim poziomie odporności na zużycie. Sprawdzają się w najtrudniejszych warunkach użytkowania. Wstępne zalanie korpusu, zapewnia możliwość wielokrotnego samozasysania bez konieczności stosowania dodatkowych pomp próżniowych. Charakteryzują się także stosunkowo sporym wolnym przelotem, co umożliwia pompowanie nawet mediów zabrudzonych ciałami stałymi. Wyposażone są także w zawór stopowy na wejściu, co pozwala na pracę z koszami ssawnymi bez zaworu zwrotnego. Jednym słowem są to profesjonale, samozasysające pompy spalinowe do odwadniania, których zastosowanie w budownictwie będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Właściwości oraz zastosowanie pomp Victor Pumps.

W kwestii najważniejszych informacji warto także wspomnieć o automatycznym smarowaniu uszczelnienia, co wydłuża znacznie okres pracy na sucho. Są to bardzo trwałe i solidnie wykonane pompy do odwodnień, gwarantujące dobre warunki pracy nawet w trudnych sytuacjach. Stosowane są one przede wszystkim w następujących przypadkach:

  • Odwadnianie powierzchniowe w branży budowlanej.
  • Usuwanie skutków powodzi i podstopień
  • Pompowanie wody czystej, zabrudzonej, szlamu a także ścieków
  • Odwadnianie wykopów budowlanych

Oczywiście, z całą pewnością można będzie znaleźć także inne zastosowania dla tego typu pomp, bowiem ich parametry pozwalają na różnorodne ich wykorzystanie. Powyższa lista przedstawia jedynie najczęstszy kierunek stosowania tego typu pomp produkowanych przez firmę Victor Pumps.

Jeśli więc weźmiemy pod uwagę nowoczesny pompy do odwadniania produkowane przez Firmę Victor Pumps, to przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na wysoki poziom jakości ich wykonania. Tego typu pompy znajdują bardzo szerokie zastosowanie nie tylko w branży budowlanej, ale także trafiają jako wyposażenie jednostek Straży Pożarnej. Tam też wykorzystywane są głównie w akcjach ratunkowych, do usuwania skutków powodzi, oraz innych zdarzeń. Są to więc pompy bardzo profesjonalne, o szerokim zastosowaniu i bardzo dobrych parametrach technicznych.

Dodaj komentarz