Obecnie okien drewnianych mamy stosunkowo mało w ciągłej eksploatacji. Wielu właścicieli domów mieszkań, już dawno idąc z duchem postępu zdecydowało się na wymianę ich na nowoczesne okna PCV. Nie ma w tym nic dziwnego. Stare okna drewniane w żaden sposób nie były w stanie dorównać oknom PCV pod względem parametrów technicznych. Okna PCV zapewniały lepsze warunki pod względem izolacji termicznej i akustycznej. Obecnie jednak, nowoczesne okna drewniane, produkowane są już według najnowszych technologii. Z zastosowaniem najnowszych osiągnięć techniki w tym zakresie. Dzięki temu są tak samo dobre jak okna z PCV, a jednak jest to naturalne drewno, które zawsze jest materiałem lepszym niż PCV.

Parametry techniczne nowoczesnych okien drewnianych.

Obecne możemy dokonać zakupu okien drewnianych o bardzo dobrych parametrach w zakresie izolacji termicznej oraz akustycznej. Są to w zasadzie dwa najważniejsze parametry, na które powinniśmy zwracać uwagę podczas doboru jakichkolwiek okien. Pierwszy z nich będzie przekładać się na koszty ogrzewania naszego mieszkania czy też domu. w końcu poprzez okna ucieka nam z domu około 30-40% energii cieplnej. Drugi z kolei parametr będzie przesądzać o poziomie komfortu w naszych pomieszczeniach. dobra izolacja akustyczna będzie gwarancją spokoju i ciszy. Jest to szczególnie ważne, kiedy lubimy odespać z rana nocną zmianę w pracy. Przy dobrym poziomie izolacji akustycznej, nawet bawiące się pod oknem dzieci nie będą w stanie zakłócić naszego snu.

Generalnie w zakresie parametru izolacji termicznej, możemy powiedzieć, iż okna drewniane będą charakteryzować współczynnikiem przenikania ciepła na poziomie 0,3-0,9 W/(m2*K) co jest dobrym wynikiem. Obecnie nowo budowane domy o niskim zapotrzebowaniu na energię muszą mieć ten parametr poziomie 0,9 W/(m2*K). niższe wartości tego współczynnika będą już zapewniać możliwość zastosowania okien w domach typowo pasywnych.

Zakup dobrych okien drewnianych.

Bardzo ważną kwestią będzie tutaj umiejętny zakup okien drewnianych. Nie wszystkie okna z drewna będą tak samo dobre. Niestety nie wszyscy producenci stosują już najnowsze technologie w tym przypadku. Warto więc pamiętać, iż na chwilę obecną bardzo dobrze sprawdzają się okna drewniane w Bielsku Białej z firmy Drew Dom. Są to bez wątpienia jedne z lepszych okien drewnianych na rynku. Co prawda nie będą one należeć do tych najprzystępniejszych cenowo, jednakże w tym przypadku nie o cenę chodzi a o jakość wykonania. Za nieco większe pieniądze, dostajemy bardzo dobre jakościowo okna drewniane. Okna charakteryzujące się dobrym poziomem izolacji termicznej oraz akustycznej, a to w tym przypadku jest kwestią zdecydowanie najważniejszą. Jeśli będziemy zanadto sugerować się niską ceną to możemy niestety obudzić się z ręką w nocniku. Zaoszczędzimy bowiem na zakupie okien, ale oszczędności już w pierwszym sezonie grzewczym zmarnujemy na koszty ogrzewania. Lepiej więc nie sugerować się tylko i wyłącznie najniższą ceną okien.

Dodaj komentarz