Ogrzewanie podłogowe stało się podstawową funkcjonalnością w nowoczesnych budynkach. Oprócz oczywistych lokalizacji, takich jak łazienka, system ten pojawia się też w salonach czy pokojach sypialnianych. Wynika to z tego, że wiele osób rezygnuje z tradycyjnych grzejników na rzecz ogrzewania podłogowego. Standardowe montowanie tego systemu jest długotrwałe. Na szczęście z pomocą przychodzą specjalne płyty styropianowe, które ułatwiają pracę monterom. Aby mieć pewność dobrej jakości materiałów należy kupować je od sprawdzonych producentów. Gdzie zatem dokonać zakupu?

Zalety płyt styropianowych

System płyt styropianowych pomaga monterom w szybkiej i skutecznej pracy. Specjalne „grzybki” działają jak zaciski podtrzymujące rurę. Dzięki temu fachowiec nie musi dodatkowo montować zabezpieczeń. W ten sposób może wyłożyć więcej m2 podłogi w tym samym czasie. Przynosi to możliwości przyjmowania dodatkowych zleceń, a tym samym większe zyski.

Cechy dobrych płyt do ogrzewania podłogowego

Oprócz wyboru odpowiedniego dostawcy nie możemy zapomnieć o dostosowanym do potrzeb płytom. Producent, u którego dokonujemy zakupu powinien mieć dostatecznie duży wybór, by sprostać naszym wymaganiom. Najlepiej jeśli istnieje możliwość indywidualnego dopasowania płyt do średnicy rur i odstępów między nimi. Bardzo ułatwia to pracę. Dzięki temu monter nie musi rezygnować z wcześniej wybranych materiałów. Firmą, która posiada takie możliwości jest HIRSCH.

Oprócz tego ważna też jest grubość i gęstość styropianu. Od tego zależy czy zachowamy właściwe wskaźniki termoizolacyjne. Realnie wpływa to na generowanie oszczędności związanych z opałem, jak i zużyciem energii.

Jakiego producenta wybrać

Pamiętajmy, że od producenta zależy jakość wybranych przez nas produktów. Dlatego zawsze należy sprawdzić opinie o nim i przeanalizować jego witrynę internetową. Ważne aby posiadał on nowoczesne technologie, które gwarantują wysoką jakość wykonania produktów. Dobry poziom elementów składowych również wpływa na klasę otrzymywanego produktu końcowego. Producentem, który spełnia powyższe parametry jest HIRSCH.

Gdzie zamówić płyty

Opisana firma posiada w Polsce dwa swoje oddziały. Pierwszy znajduje się we Wrocławiu, a drugi w Łodzi. W celu złożenia zamówienia można osobiście udać się do tych lokalizacji. Wygodniejszym rozwiązaniem jest jednak kontakt przez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej producenta. Najszybszym sposobem jest kontakt telefoniczny do wybranego oddziału. Sprawdź stronę internetową: http://www.hirsch-porozell.pl/plyty-podlogowe-produkcja-ze-styropianu-spienionego.html

Dodaj komentarz