architekt wnętrz białystok

Styl nowoczesny cieszy się ogromnym powodzeniem. Stawiają na niego ci inwestorzy, którzy chcą cieszyć się wnętrzami komfortowymi, z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań najlepszej jakości. To osoby, dla których najważniejsza jest funkcjonalność, ale ogromną uwagę skupiają również na designie. Sprawdź, jaka podłoga pasuje do takich aranżacji.

Podłoga praktyczna czy jako dekoracja?

Te dwa czynniki nie muszą się wykluczać. Okazuje się, że styl nowoczesny wyróżniają raczej proste formy, geometryczne bryły, ale w żadnym wypadku nie można tu mówić o przepychu. Liczy się elegancja, surowość, kwestie praktyczne i wspomniana już doskonała jakość. Chodzi przecież o to, by wyprzedzać trendy, odrzucić klasyczne opcje na rzecz tych, które już niedługo będą hitem. Co więcej, urządzając nieruchomość, trzeba mieć na uwadze, że wykończenie takiej przestrzeni ma przetrwać co najmniej kilka lat. Nikt przecież nie chce realizować generalnych remontów co sezon.

Ogromną popularnością cieszą się dzisiaj wylewki epoksydowe. Podłoga z żywicy pierwotnie stosowana była raczej w przestrzeniach użyteczności publicznej, halach magazynowych, hurtowniach czy warsztatach. Później docenili ją prywatni inwestorzy, stosując taką podłogę w garażach, kuchni czy łazience. Dzisiaj posadzka z żywicy wkracza na salony i może stanowić podłogę dosłownie w każdym wnętrzu. Można ją barwić albo dodawać dekoracyjne drobinki kwarcu. Jest w pełni odporna na ciężar, rysowanie, pękanie, wysokie i niskie temperatury oraz wilgoć. Jest też antypoślizgowa i niezwykle łatwa w czyszczeniu, bo jej powierzchnia jest gładka niczym tafla lodu – potwierdza renomowany architekt wnętrz. Białystok i inne miasta w naszym kraju już jakiś czas temu doceniły tego typu podłogi. Jeśli i Ty właśnie wybierasz idealną podłogę do prywatnego mieszkania, preferujesz funkcjonalność i skłaniasz się ku stylowi nowoczesnemu, żywica będzie doskonała. Sprawdzi się też doskonale w mieszkaniach urządzonych w klimacie loftowym czy tym skandynawskim.

Dodaj komentarz