Wśród półfabrykatów z poliamidu naturalnego bardzo często wybierane są rury poliamidowe. Jest to półfabrykat, który bez większej obróbki można dopasować do potrzebnego wymiaru ze względu na bardzo szeroki wybór średnic oraz możliwość odlania rury na wymiar. Oferujemy tuleje z poliamidu wytłaczanego PA6 oraz tuleje z poliamidu odlewanego PA6 G. Na magazynie posiadamy 1, 2 i 3 metrowe lagi, z możliwością odcięcia rur na krótsze odcinki i plastry według zapotrzebowania.

Tuleje poliamidowe PA6

Jak dobrać odpowiednią średnice rur?

Dostępny jest bardzo bogaty wybór średnic dostepnych z magazynu, a także zapewniamy możliwość wyprodukowania rury z poliamidu PA6G naturalnego na wymiar. W ofercie zazwyczaj półfabrykaty zaczynają się od średnicy zewnętrznej od fi 50mm, a kończą na fi 1000mm, otwór w środku według potrzeb Klienta. Nie mniej podkreślamy, że rury poliamidowe to półfabrykaty i zawierają naddatki wymiarowe. Dlatego planując zakup należy wziąć pod uwagę tolerancję wymiarową: średnica zewnętrzna zawsze będzie na „+”, a wewnętrzna na „-”.

Rury poliamidowe właściwości i zastosowanie:

Tuleje poliamidowe PA6 wytłaczane i tuleje z poliamidu PA6 G odlewane są powszechnie wykorzystywane w przemyśle maszynowym z uwagi na bardzo dobre parametry oraz atrakcyjną cenę. Przede wszystkim tuleje poliamidowe wykazują dużą wytrzymałość zmęczeniową i mechaniczną oraz wysoką odporność na ścieranie, a także posiadają wysoką zdolność do tłumienia drgań. Niestety, tak jak wszystkie półfabrykaty z poliamidu z naturalnego mają tendencję do wchłaniania wody i mogą nie trzymać wymiaru w wilgotnym środowisku.

Bardzo ważnym aspektem, dla którego te produkty są często wybierano jako tworzywo do produkcji różnorodnych detali, jest fakt że rury można łatwo obrabiać na tokarkach numerycznych oraz starszego typu.

Dodaj komentarz