panele szklane

Glazura w kuchni wciąż jest modna, jednak znakomitą konkurencja dla płytek stają się szklane panele ścienne. Klienci chwalą sobie szkło w kuchni za praktyczność. Użytkowanie szkła jest o tyle wygodne iż nie posiada załamań, fug, chropowatości, które utrudniają utrzymanie w czystości. Szklane panele wystarczy przetrzeć gąbką lub ścierką by lśniły. To ważny atut paneli.

Estetyczne panele szklane

Szklane elementy we wnętrzach zapewniają lekkość i czystość aranżacji. Również panele typu lacobel wkomponowują się w nowoczesny styl designu. Ich ogromną zaletą jest gładkość i estetyka. Doskonale prezentują się z wzorem jak i gładkie, czy to o barwie białej czy też w pełnym kolorze. Panele szklane idealnie nadają się do podświetlenia. Stosownie podświetlone punktowo lub liniowo mogą stanowić niebywałą ozdobę kuchni, będąc jednocześnie użytkowym wykończeniem przestrzeni między szafkami. Zwrócić uwagę należy iż panele szklane poza zastosowaniem pomiędzy szafkami mogą być zastosowane w dowolnej przestrzeni i układzie np. w części jadalnianej, przy stole itp.

Coś nowego, coś innego

Chcesz się wyróżnić? Wszyscy mają płytki, wyróżnij się panelami szklanymi w kuchni. Kuchnia z panelami od razu wygląda bardziej nowocześnie, inaczej niż klasyczna kuchnia z płytkami. Panele szklane są przygotowywane pod wymiar, nie trzeba się martwić nietypowymi rozmiarami kuchni. Dobrze się prezentują zarówno na większej jak i mniejszej przestrzeni, zatem to świetny wybór do małej kuchni, jak również do przestrzennego aneksu kuchennego w salonie. Dbając o odpowiednią ekspozycje można z paneli uczynić ozdobę kuchni.

Dowolne wzory, indywidualne projekty

W przypadku zakupu płytek ceramicznych mamy ogromny wybór na rynku, jednak mimo wszystko jest to wybór z oferty dostawców, producentów. Panele szklane to coś innego, tutaj grafikę, kolorystykę paneli możemy wybierać dowolnie, również według indywidualnego projektu. To my sami możemy stworzyć wzór nadruku na panelach, dzięki czemu możemy stworzyć element wnętrza niepowtarzalny, oryginalny, jedyny w swoim rodzaju. To wielka przewaga nad glazurą, którą trudno jest idealnie dopasować z kolorystyką mebli, sprzętów AGD itp.

Montaż i demontaż

Montaż paneli ściennych ze szkła nie jest banalny, jednak zdecydowanie prostszy niżeli położenie i skucie glazury. Panele można wymieniać bez potrzeby generalnego remontu. Wybierając panele dwuszybowe w których grafika mieści się pomiędzy szybami z czasem można zmieniać grafiki odświeżając wnętrze a jednocześnie nie rezygnując z paneli. Podobnie jak w przypadku płytek również w szkle możliwe jest docinanie otworów na gniazda, kable, baterie i inne elementy wystające ze ściany. Plusem paneli ze szkła jest możliwość ich demontażu na czas wymiany instalacji lub remontu ściany z innych powodów. W przypadku glazury jest to niemożliwe i wymaga skucia jej chociażby punktowo.

Trwałość paneli szklanych

Wbrew pozorom szkło hartowane stosowane do wyrobu paneli kuchennych jest bardzo trwałe i odporne na trudne warunki użytkowania w kuchni. Odporność na zarysowania, wilgoć, wysokie temperatury, odbarwienia, zatłuszczenie itp. to ogromne zalety paneli. Co prawda glazura również wydaje się być trwała i odporna to jednak znacznie częściej ulega usterkom.

Dodaj komentarz