Prowadzenie firmy budowlanej, zajmującej się w podstawowym zakresie, realizacją prac brukarskich, wymaga od przedsiębiorcy, stosunkowo sporych inwestycji, przede wszystkim w sprzęt budowlany. W przypadku prac typowo brukarskich, będziemy mieć do czynienia z dość sporym zakresem sprzętu absolutnie niezbędne, koniecznego do rozpoczęcia i zakończenia prac, jak również z pewną ilością sprzętu budowlanego, który nie jest niezbędny przez cały etap realizacji danej inwestycji, aczkolwiek do jej ukończenia potrzebny. Chodzi tutaj na przykład o kosztowną zagęszczarkę, bez której prac nie ukończymy, czy też koparkę, bez której prac nie rozpoczniemy. Są to jednak sprzęty, których początkująca firma nie musi posiadać na swoim wyposażeniu, bowiem zawsze można je wynająć u odpowiednich usługodawców.

Wynajem sprzętu budowlanego.

Jak już wspomnieliśmy, bardzo popularną formą zaopatrywania się firm brukarskich w sprzęt budowlany, jest korzystanie z usług najmu sprzętu budowlanego, oferowanych przez stosunkowo regularnie poszerzające się grono przedsiębiorstw. Jest to opcja na pewno bardzo korzystna w przypadku początkujących oraz mniejszych przedsiębiorstw, które nie mogą sobie pozwolić na wydatek kilkunastu czy też nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych na zakup kosztownej, kilkusetkilogramowej zagęszczarki do gruntu, która niezbędna jest jedynie przy końcowych etapach prac, lub przy zagęszczaniu podbudowy w bardzo trudnym, gliniastym i miękkim terenie, gdzie trzeba wykonać dość solidną i grubą warstwę podbudowy. w takich przypadkach poręczna stukilowa zagęszczarka niestety nie będzie w stanie sobie poradzić, choć taka maszyna zawsze powinna być pod ręką pracowników firmy brukarskiej. W trakcie właściwego już układania kostki, przy samej podsypce piaskowej, lub tez piaskowo cementowej, koniecznością jest jej zagęszczenie i utwardzenie przed wyrównaniem i ułożeniem samej już kostki. Tego typu maszyna jednakże jest o wiele bardziej przystępna cenowo, wobec czego większość firm może sobie na tego typu zakup bezproblemowo pozwolić.

Koszty najmu sprzętu budowlanego.

Oczywiście wypożyczając sprzęt budowlany musimy liczyć się z koniecznością poniesienia pewnych z tego tytułu kosztów. Pomijając już kwestię kaucji, która zawsze będzie w tym przypadku zwrócona na nasze konto, trzeba będzie ponosić koszt dobowego najmu sprzętu budowlanego. Będzie to kwota w zależności od samej maszyny w wysokości kilkudziesięciu do kilkuset nawet złotych dobowo, co z reguły odpowiada pewnej, procentowej wartości najmowanego sprzętu. Dobra firma oferująca nam wynajem sprzętu budowlanego Gliwice będzie jednak z całą pewnością mogła nam zaoferować także jakiś rozsądny i korzystny dla nas rabat, jeśli będziemy stałymi klientami, regularnie wypożyczającymi sprzęt budowlany. W zasadzie firmy prowadzące usługi brukarskie Jansz na terenie Gliwic, w większości przypadków posiłkują się wypożyczanym sprzętem budowlanym, który może zagwarantować doskonały sposób na załatanie dziury w wyposażeniu firmowym bez konieczności ponoszenia wygórowanych kosztów zakupu nowego sprzętu i wyposażenia.

Dodaj komentarz