Odpowiednia aranżacja mieszkania oraz wszelkiej maści elementów wyposażenia stanowi niezwykle istotny element. Dom jest wizytówką właściciela i należy mieć to na uwadze. Jednym z komponentów, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę są schody wewnętrzne. Dobór prawidłowego materiału jest kluczowy jeśli chcemy by nasze schody drewniane wyróżniały się stabilnością i bezpieczeństwem użytkowania.

Schody dębowe

Szczególnie lubianym surowcem wykorzystywanym do produkcji schodów jest dąb. Jest to oczywiście jak najbardziej uzasadnione. Drewno to jest przede wszystkim odporne na ścieranie oraz zarysowania co sprawia, że sprawdzi się także w mieszkaniach gdzie są małe dzieci. Innymi istotnymi właściwościami jest duża trwałość oraz twardość dębu. To wszystko sprawia, że schody dębowe stanowią idealne wręcz rozwiązanie pod kątem właściwości ochronnych. Także ich obróbka nie powinna stanowić większych problemów. Dąb jest stosunkowo łatwy do zabarwienia oraz uszlachetnienia powierzchni np. woskami olejnymi.

Świetny wygląd

Oprócz cech typowo odpornościowych, schody dębowe posiada również niebagatelny oraz ciekawy design. To z kolei sprawia, że dąb będzie idealnie komponować się zarówno w mieszkaniach o nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach. Jak zostało już wspomniane zmiana koloru nie stanowi żadnego wyzwania, co również pomaga odpowiednio dobrać barwy wedle uznania.

Wysoka cena

Niezwykle atrakcyjne właściwości drewna dębowego sprawiają, że również cena jest dość wygórowana co może stanowić jedyną wadę tego surowca. Jednakże idealną rekompensatą w tym przypadku jest ich trwałość, świetny wygląd oraz dowolność obróbki. Bez cienia wątpliwości schody dębowe są warte swojej ceny. Reasumując, schody dębowe sprawdzają się wyśmienicie w mieszkaniach o najróżniejszych aranżacjach. To wytrzymałe drewno bez wątpienia jest idealnym wyborem pod każdym względem.

Artykuł powstał przy współpracy producenta schodów dębowych helta.pl

Dodaj komentarz