przeprowadzki

Wiele osób szuka pomysłu na samozatrudnienie. Pewnym rozwiązaniem jest założenie firmy transportowej, jednak zakup profesjonalnego samochodu to duża inwestycja. Jeżeli myślisz, że zwyczajna bagażówka nada się na przeprowadzkę to możesz się zdziwić, gdyż brak przystosowania samochodów do transportu mebli sprawia, iż meblowóz to nie zwykły samochód.

Wiedza rynkowa

Fachowa wiedza dotycząca przeprowadzki jest niezbędna aby móc oferować takie usługi. Nie ma nic gorszego niż brak kompetencji, nieumiejętność doradztwa i właściwej wyceny usługi. Poza wiedzą dotyczącą przedmiotu działania warto także posiadać wiedzę o rynku lokalnym i zapotrzebowaniu na przeprowadzki. Można liczyć na szczęście, jednak o wiele lepiej jest rozeznać sytuację jak wiele osób się przeprowadza, jak często i dokąd. Prócz wspomnianych informacji konieczne jest wyposażenie firmy w meblowóz, jak również zatrudnienie kogoś do pomocy w charakterze ładowacza, pakowacza. Samodzielna praca kierowcy jest ważna, jednak do przeprowadzki zazwyczaj klienci wynajmują firmę, która nie tylko przewiezie ich dobytek ale również załaduje i rozładuje z samochodu.

Wynajęcie meblowozu

Wynajem meblowozu przyda się nie tylko z okazji przeprowadzki, chociaż przede wszystkim. Popyt na usługi przewozu mebli i produktów wielkogabarytowych jest spory. Poza przewozem całego dobytku kupujemy również rzeczy używane jak szafy, łózka, narożniki i meblościanki. Nie mając zapewnionego transportu ze sklepu musimy radzić sobie sami. Pewnym rozwiązaniem jest kombinowanie jak przedmiot zapakować do osobówki, jednak nie zawsze się to udaje. To okazja by przetestować wynajem samochodu przeprowadzkowego.

Koszty dostosowania

Jeżeli myślisz o tym by Twoją bagażówkę przerobić na meblowóz i świadczyć usługi przeprowadzkowe wykonaj kosztorys. W zależności od pojemności dozwolonego ładunku, wielkości a przede wszystkim wysokości przestrzeni bagażowej masz szanse na większy lub mniejszy popyt i klientów. Pomocna w meblowozie okazuje się winda, podobnie jak wygłuszające piankowe ściany i pasy bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz