Systemy alarmowe mają za zadanie ochronę budynku, czy to mieszkalnego, usługowego, czy użyteczności publicznej przed potencjalną kradzieżą, napadem, a także odpowiednio wcześnie ostrzec przed pożarem. Współcześnie dostępne rozwiązania oparte są na wysoce zaawansowanej technologii. Są one jednocześnie łatwe w obsłudze i bezawaryjne. Warto skorzystać z tego typu urządzeń, gdyż dobrze dobrany system alarmowy może uchronić nas przed przykrymi konsekwencjami wielu nieszczęśliwych zdarzeń.

Nie tylko kradzież

System alarmowy ma uchronić mieszkańców i firmy przed utratą cennych dóbr materialnych i gotówki oraz przed wykradzeniem informacji, w tym haseł dostępu do kont bankowych oraz sieci komputerowej, w której znajdują się ważne i poufne dane. Nie trudno wyobrazić sobie jak przykre mogą być konsekwencje takiej kradzieży. W przypadku przedsiębiorców może to oznaczać ogromne, niemożliwe do spłacenia zobowiązania prowadzące do upadku firmy. Kosztowny sprzęt komputerowy i elektroniczny to w dzisiejszych czasach jeden z najbardziej atrakcyjnych łupów. Warto więc chronić dom i miejsce pracy przed coraz sprytniejszymi złodziejami. Chociaż zabezpieczenie przed kradzieżą to podstawowa rola alarmów, to jednak wyposażone są one także w specjalne czujniki dymu i zintegrowany z nimi system wczesnego ostrzegania przed pożarem, który jest równie poważnym zagrożeniem dla domu i firmy. Żywioł ten potrafi doszczętnie zniszczyć wszystkie cenne przedmioty, urządzenia i nośniki danych. Warto pamiętać, że nawet najbardziej rozważna osoba potrafi przez nieuwagę zapomnieć o wyłączeniu urządzeń stwarzających ryzyko zaprószenia ognia. Dlatego tak bardzo istotne jest zapewnienie odpowiedniej ochrony każdemu budynkowi.

Ważne elementy składowe

Każdy dobrze zaprojektowany system alarmowy posiada kilka współpracujących ze sobą jednostek. Podstawową częścią jest płyta główna, do której może zostać podłączonych kilka wejść i wyjść. Dzięki temu system można dostosować do ochrony dowolnie wybranej ilości stref, czy pomieszczeń. Następnym elementem są czujniki i kamery. Poszczególne z nich rejestrują obraz, ruch, obecność dymu, czy niebezpieczny wzrost temperatury. Ostatnimi składowymi są systemy sterujące, czyli panele z klawiaturą lub dotykowe i wyświetlacze LCD. Dzięki nim użytkownik może dowolnie zaprogramować system alarmowy, zmienić ustawienia oraz prowadzić podgląd z kamer. W rozwiązaniach bardziej zaawansowanych prowadzony jest szczegółowy monitoring na żywo, a w systemach alarmowych przeznaczonych dla firm można zainstalować także czytniki kart pracowniczych. Całe rozwiązanie może być sterowane zdalnie, za pomocą pilotów.

Postęp technologiczny — nowe możliwości w zasięgu ręki

Nowoczesne systemy alarmowe dają więc ogromne korzyści. Są to urządzenia bezawaryjne, niezawodne, zaprojektowane przez profesjonalistów. Znacznie podnoszą one bezpieczeństwo domowników i pracowników.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na http://www.fonex.pl/kategorie/systemy-alarmowe-1.html

Dodaj komentarz