Łyżka do mieszania betonu do ładowarki to bardzo ciekawa inwestycja dla wielu firm budowlanych. Trzeba tutaj jednakże zwrócić uwagę na fakt, iż nie każde przedsiębiorstwo budowlane powinno od razu inwestować w tego typu sprzęt. Jest to urządzenie raczej przeznaczone do konkretnych zadań i warto o tym pamiętać. Bardzo ważną kwestią jest tutaj także to, iż łyżka z mieszadłem do betonu, pozwala nie tylko, jak sama nazwa wskazuje na przygotowywanie betonu. Jest to w dalszym ciągu kompletnie funkcjonalna łyżka do załadunku sypkich towarów budowlanych. Tak więc, montaż łyżki z mieszadłem do betonu nie będzie eliminować ładowarki z normalnej eksploatacji.

Kiedy opłaca się kupić własną łyżkę z mieszadłem do betonu?

Tak jak już wspomnieliśmy, nie każdy przedsiębiorca powinien od razu inwestować w tego typu narzędzie. Sam fakt posiadania w firmie ładowarki nie przesądza jeszcze o tym, iż potrzebna nam jest łyżka z mieszadłem do betonu. Bardzo często jest to wręcz narzędzie zbędne. Kiedy więc łyżka będzie przydatna? W następujących sytuacjach:

  • Kiedy prace realizowane na rozległych terenach – ładowarką można bowiem dystrybuować beton na całym placu budowy. Można nawet jeszcze w trakcie jego mieszania już zmierzać w kierunku jego zapotrzebowania.
  • Kiedy nie do końca wiadomo, ile, o której i jakiego betonu będzie nam trzeba – czasem tak bywa, że dopiero przy dojściu do pewnego etapu robót, można zdecydować jaki beton jest potrzebny. Tutaj zaś, łyżka z mieszadłem pozwala nam przygotować beton suchy, półsuchy i mokry. Dokładnie wtedy kiedy go potrzebujemy i tyle ile potrzebujemy.
  • Kiedy na placu budowy nie mamy możliwości uruchomić zwykłej betoniarki, nawet jeśli byłaby wystarczającym rozwiązaniem.

Należy więc tutaj przeanalizować profil realizowanych inwestycji budowlanych, aby określić, iż własna łyżka z mieszadłem do betonu będzie przydatnym rozwiązaniem. Najczęściej sprawdza się ona przy pracach takich jak budowa ogrodzeń, dróg, chodników, ale także linii wodociągowych i kanalizacyjnych. Jest więc całkiem spory zakres robót budowlanych, w których łyżka z mieszalnikiem będzie rozwiązaniem bardzo korzystnym.

Jak dobrać właściwą łyżkę do mieszania betonu?

To także bardzo ważna kwestia. Musimy tutaj bowiem pamiętać, iż każda łyżka z mieszadłem do betonu, powinna być precyzyjnie dopasowana do posiadanego przez nas modelu ładowarki. W przeciwnym razie, możemy dość szybko doprowadzić do uszkodzenia o wiele bardziej kosztownej ładowarki.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybór łyżki nowej, prosto od producenta, lub generalnego dystrybutora. To pozwoli nam precyzyjnie dopasować łyżkę. Jednocześnie trzeba pamiętać, iż do każdej łyżki dostaniemy specjalną płytę adaptacyjną do podłączenia do posiadanego przez nas modelu ładowarki. Jest tez możliwość doboru większej ilości płyt adaptacyjnych do pozostałych ładowarek jakimi dysponujemy. Dzięki temu, jedna łyżka z mieszadłem do betonu, będzie mogła być wykorzystana na kilku ładowarkach. W zależności od naszych potrzeb.

Dodaj komentarz