Loggia często bywa mylona z balkonem lub tarasem. Co ją wyróżnia? Cechą charakterystyczną loggi jest fakt że ten element architektroniczny nie wychodzi poza bryłę budynku. Taka specyfika sprawia że loggia daje duże możliwości w zakresie aranżacyjnym. Jedną z często spotykanych koncepcji jest szklana zabudowa loggi.

Loggia to element zabudowy, którego popularność we współczesnym budownictwie systematycznie rośnie. Kilkadziesiąt lat temu mieliśmy szczyt popularności, natomiast obecnie loggia wraca do łask.est ceniona za możliwość stałego użytkowania, czasami jej metraż jest wliczany do powierzchni użytkowej mieszkania.

Zabudowa loggi cena to popularne sformułowanie, które interesuje niemal każdego kto przymierza się do zabudowy swojej loggi. Zatem z jakimi kosztami wiąże się funkcjonalna zabudowa loggi? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta gdyż ostateczna cena jest podyktowana dużą liczbą różnych czynników.

  • Wielkość zabudowy.
  • Rodzaj wybranych materiałów. Najbardziej zalecamy wykorzystanie szkła lub pleksi.
  • Zabudowa ramowa lub bezramowa. Bezramowa zabudowa jest droższą opcją.

W celu oszacowania dokładnej ceny warto skontaktować się z firmą oferującą rozwiązania z zakresu zabudowy balkonów, zabudowy tarasów lub producenta tzw. ogrodów zimowych.

Na koniec warto pamiętać że zabudowa balkonu lub loggi może wymagać pozwolenia ze strony wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej.

Podsumowując, zabudowa loggi to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie. Dobrze zaaranżowana logia może stanowić atrakcyjny punkt mieszkania. Poza względami estetycznymi jest ceniona za wysoką funkcjonalność. Dobrze zabudowana loggia może stanowić dodatkowe pomieszczenie, co szczególnie w przypadku mniejszych mieszkań jest dużą zaletą. Ponadto, zabudowana loggia spełnia funkcję ogrodu zimowego i pozwala na swobodne spędzanie czasu na zewnątrz przez cały rok. Na koniec warto podkreślić że zabudowa loggi jest znacznie prostsza w realizacji niż zabudowa tradycyjnego balkonu, co ma swoje przełożenie na atrakcyjniejszą cenę realizacji przedsięwzięcia.

 

 

Dodaj komentarz