Prawidłowe podejście do eksploatacji szczotek malarskich nie tylko zapewnia nam prawidłowe efekty prowadzenia prac malarskich, ale także gwarantuje dłuższą żywotność stosowanych przez nas narzędzi. Dlatego też, warto tutaj dowiedzieć się nieco więcej na temat kwestii ich eksploatacji, bowiem, szczególnie w przypadku przedsiębiorstw remontowych, może się to przełożyć na kwestie związane z oszczędnościami. W końcu, jeśli nasze narzędzia będą mogły być eksploatowane nieco dłużej, będziemy mogli zarabiane pieniądze inwestować w inne sfery działalności, zamiast ciągle kupować nowe pędzle. Przyjrzyjmy się zatem zagadnieniom związanym z prawidłową eksploatacją szczotek i pędzli malarskich, aby wydłużyć znacznie zakres ich żywotności.

Czystość narzędzi malarskich.

Jedną ze zdecydowanie najważniejszych kwestii w tym przypadku będzie utrzymanie narzędzi w wysokiej czystości. Po każdym zakończeniu prac należy starannie oczyścić narzędzia z pozostałości farb, bowiem kiedy zaschną będą wpływać nie tylko na utwardzenie włosia, co utrudni kolejne malowanie, ale także mogą w przyszłości mieszać się z innymi kolorami powodując przebarwienia na ścianach. Najlepszym rozwiązaniem będzie zwiezienie pędzli i szczotek na warsztat, zawiniętych w szczelny worek, co utrudni wyschnięcie przez co najmniej kilka godzin, a tam przeprowadzić mycie narzędzi pod ciśnieniem. Chodzi tutaj o to, aby starannie wypłukać resztki farby przy samej nasadzie włosia, bowiem tam właśnie zbiera się go najwięcej i najłatwiej dochodzi do jego zasychania. Używając myjki ciśnieniowej z całą pewnością będziemy mogli precyzyjnie oczyścić cały pędzel czy też szczotkę. Zresztą nawet każdy producent szczotek będzie zalecać taki sposób czyszczenia pędzli po zakończeniu prac. Może tez wydawać się to nieco monotonne aby każdego dnia myć narzędzia ciśnieniowo, niemniej jednak w przypadku kosztownych, profesjonalnych narzędzi, naprawdę warto iść w tym kierunku bowiem pozwoli nam to wydłużyć znacznie ich żywotność.

Stosowanie narzędzi malarskich w pracy.

Tak samo jak w przypadku utrzymania narzędzi w czystości, na przedłużenie ich żywotności wpływać będzie sposób eksploatacji. Praktycznie każdy producent pędzli malarskich i szczotek, wskazuje sposób w jaki powinno być realizowane malowanie. Tak więc tutaj jeśli nie jesteśmy w stanie dokładnie rozprowadzić farby na powierzchni ściany, to wcale nie świadczy o tym, iż trzeba mocniej i energiczniej dociskać pędzel, tylko raczej o złym dobrze narzędzia względem samego podłoża oraz zastosowanej farby. Wystarczy zmienić narzędzie i z całą pewnością malowanie powinno pójść lepiej. Mocniejsze dociskanie tylko doprowadzi do osłabienia klejenia włosia na trzonku, a to z biegiem czasu skończy się regularnie wypadającymi włosami, które pozostawiając na ścianie będą psuć cały efekty estetyczny i doprowadzać nas do białej wręcz gorączki. Jak więc widzimy dobór narzędzi będzie tutaj także ważne znaczenie, toteż warto na tę kwestię zwrócić szczególną uwagę.

Dodaj komentarz