Wielu przedsiębiorców na pewnym etapie rozwoju biznesu stoi przed zadaniem jakim jest rozbudowa dotychczasowej powierzchni magazynowej lub produkcyjnej. Dlatego też w niniejszym artykule przyjrzymy się zagadnieniu jakim są namioty magazynowe. Według powszechnej opinii jest to rozwiązanie, które wyjątkowo łatwo rozbudować o nowe moduły, co daje całkiem szerokie możliwości adaptacyjne. Przyjrzymy się również jak można rozumieć stwierdzenie, że hale namiotowe to wyjątkowo mobilne rozwiązanie.
Hale namiotowe jako mobilne rozwiązanie
Hale namiotowe wykonane są z konstrukcji stalowej, która stanowi podstawę dla blachy falistej lub materiału PVC. Co ciekawe, hale mogą być, ale zazwyczaj nie są trwale przytwierdzone do podłoża, dzięki czemu jest to wyjątkowo mobilne rozwiązanie. Z reguły do mocowania hali namiotowej z podłożem stosuje się długie śruby-kotwy, które są wkręcane lub wijane w utwardzoną powierzchnię. Niewątpliwie dużą zaletą takiego rozwiązania, jest fakt, że budowa konstrukcji stalowych jest znacznie szybsza w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań. Ma to swoje przełożenie na niższe koszty inwestycyjne. Innymi słowy za stosunkowo mniejsze pieniądze, można w ciągu kilku tygodni postawić halę namiotową w niemal dowolnej lokalizacji. Mobilność zatem może być rozumiana jako szybki montaż i demontaż oraz możliwość transportu hali z punktu A do B.
Mobilność można także interpretować jako możliwość rozbudowania hali o kolejne moduły. Dzięki czemu wraz z rozwojem biznesu i potrzebą powiększenia powierzchni (np. magazynowej) istnieje możliwość szybkiej adaptacji kolejnego modułu.
Zastosowanie hal namiotowych
Wykorzystanie hal namiotowych jest niezwykle szerokie. Najczęściej spotykamy się obiektami magazynowymi oraz produkcyjnymi. Jednak poza tymi oczywistymi przykładami warto zauważyć, że hale są dosyć często wykorzystywane w rolnictwie. Zazwyczaj służą jako obiekty do hodowli zwierząt lub obiekty służące do przechowywania płodów rolnych. Mogą także pełnić rolę garażu dla maszyn rolniczych lub jakiegokolwiek ciężkiego sprzętu. Poza tym łatwo spotkać się z halami namiotowymi pełniącymi rolę obiektów sportowych. Kolejny przykład zastosowania hal namiotowych można znaleźć w branży eventowej, gdyż powoli standardem staje się wykorzystanie powierzchni tego typu do organizacji bankietów lub konferencji. Podsumowując, zastosowanie hal namiotowych jest dosyć zróżnicowane. Jest to możliwe ze względu na doskonałe właściwości adaptacyjne. Konstrukcje tego typu można bez problemowo dopasować do specyfiki wybranej branży.