Oświetlenie to jeden z najistotniejszych elementów wystroju w naszych pomieszczeniach. Poza tym, że pełni praktyczne funkcje pozwalające nam bezproblemowo funkcjonować bez względu na porę dnia, to może być także ozdobą. Chociaż w wielu domach rola jaką odgrywa oświetlenie nie jest doceniana, to zdecydowanie warto poświęcić kilka chwil na to, by znaleźć lampy i abażury, które sprawią, że nasze mieszkanie będzie jeszcze bardziej stylowe.

Dopasuj abażury do pomieszczeń

Wybór rodzaju lampy w dużej mierze, zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać. W przypadku pomieszczeń takich jak kuchnie czy łazienki zazwyczaj zależy nam na jak największym oświetleniu tych pomieszczeń. Dlatego do tych miejsc warto wybrać abażury z cienkich materiałów. Dzięki temu światło rozejdzie się po całym pomieszczeniu, uczyni je jasnym i optycznie bardziej przestronnym.

Jeśli Wasze wnętrza są odpowiednio duże i zależy Wam na utrzymaniu nastrojowej atmosfery, możecie wziąć pod uwagę lampy, które mają ciemniejsze abażury. Producent lamp z pewnością w swojej ofercie posiada rozmaite rodzaje i style abażurów.

W przypadku pomieszczeń takich jak salon czy sypialnia możemy pozwolić sobie na większą swobodę w postaci zabawy światłem. W sypialni warto zlokalizować punkty światła nad wezgłowiem łóżka. Do tego celu najlepsze będą kinkiety. Jeśli ich abażury zostaną otwarte tylko od góry lub od dołu, uzyskamy ciekawe symetryczne efekty świetlne. Oczywiście nie bez znaczenia będzie też kolor światła. Oczywistym jest także to, że wybór lampy i abażurów to kwestia osobistych preferencji. Z tego względu do zakupów online warto wybrać stronę, na której swoją ofertę prezentuje producent abażurów.

Jaki styl jest w modzie

Abażury dobierane są zazwyczaj pod kątem tego, jaką funkcję mają pełnić oraz jak będą korespondować z aktualnym wystrojem wnętrza. Producent lamp gwarantuje wybór różnych kształtów, kolorów i materiałów. Kluczowa jest grubość surowca z jakiego jest wykonany dany klosz, ponieważ właśnie ten aspekt będzie definiował natężenie światła w domu,

Dodaj komentarz