Jak żyć łatwo? Czy to jest proste, czy trudne. Odpowiedź jest oczywiście niejednoznaczna.

To zależy. Jeśli chcesz by wokół ciebie wszystko było jak należy musisz się postarać. I robić rzeczy, które nie są proste. Budują one w twoim życiu masę krytyczną dobra i niska entropię, która zwiększa prawdopodobieństwo zaistnienia rzeczy, które chciałbyś doświadczyć. Jeśli postawisz na bylejakość, wszystko wokół będzie chwiejne i miałkie. To jak budowanie domu bez fundamentów na ruchomym piasku.

Ale zostawmy to teraz i porozmawiajmy o budownictwie. W szczególności o podłodze. Konkretnie o podłożu pod wykończenia. Rozpłyńmy się w zachwycie nad czynnością nazwaną wygrzewanie posadzki anhydrytowej. Co to takiego? I czemu to służy?

Posadzki pod wykończenie podłogi wykonuje się z mieszanek betonowych. Nowoczesne rozwiązania chemii budowlanej wprowadziły modyfikacje do składu betonowego ciasta. Anhydryt wymaga wygrzewania, by szybciej dojrzewał. I na koniec był twardy a zarazem elastyczny. Wygrzewanie zapobiega pęknięciom niszczącym na samym początku spoistość struktury.

Wygrzana posadzka z masy anhydrytowej lepiej spełnia założenia restrykcyjnych norm budowlanych. I słowo restrykcyjny nie jest tutaj użyte w negatywnym kontekście. Ma służyć podkreśleniu solidności wykonania w duchu najlepszych praktyk profesji budowlańca. Wylewki bielsko i w innych okolicach wspiera od lat Kawaleria Budowlana. Mająca w swojej ofercie także ocieplenie pianą PUR i wykończenie wnętrz

Zastanówmy się teraz co z tynkami?

Nawet najbardziej doświadczeni tynkarze nie będą w stanie stale przygotowywać masy tynkarskiej o tej samej konsystencji. Maszyna jest od nich lepsza. Zaprawa za każdym razem jest identyczna.

Optymalizacja pracy
Mechaniczna metoda aplikacji tynku pozwala szybko zakończyć pracę i uzyskać równomierną warstwę. Tym bardziej jest to wskazane, gdy wykonuje się tynki maszynowe zewnętrzne. Maszyny do tynkowania ścian nakładają zaprawę znacznie szybciej. Zwiększa to wydajność pracy.

Precyzja wykonania
Jakość dalszych prac, ich dokładności i szybkości zależy od przygotowania ścian. Maszyny do nakładania tynku na ścianę niwelują potrzebę przesadnego i drobiazgowego przygotowania powierzchni. W przeciwieństwie do procesu ręcznego, zmechanizowany pozwala szybko i równomiernie nakładać powłokę tynku, a przy tym uzyskać lepsze wykończenie gładzi powierzchniowej.

Wersja ekonomiczna
Metoda mechaniczna jest też o wiele bardziej oszczędna. Wynika to z faktu, że podczas mieszania masa jest nasycona pęcherzykami powietrza i zwiększa swoją objętość ponad miarę. Przy tynkowaniu ręcznym na wykończenie każdego metra powierzchni potrzeba około 20% zaprawy więcej, niż przy zastosowaniu tynkowania maszynowego. Jak łatwo policzyć, w zależności od wielkości zlecenia można zaoszczędzić znaczne ilości materiału, a to przekłada się na zaangażowanie kapitałowe inwestycji.

Dodaj komentarz