Każdy z nas, będąc właścicielem domu jednorodzinnego czy też mieszkania, powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak istotnym elementem będą tutaj okna. Przede wszystkim chodzi o ich parametry przepuszczalności ciepła i izolacji akustycznej, które będą wpływać zarówno na poziom naszego komfortu wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych, jak i na kwestię poziomu rachunków za ogrzewanie. Dlatego też, warto temu zagadnieniu poświęcić nieco więcej uwagi, aby dzięki temu osiągnąć dobry poziom komfortu, i zminimalizować straty ciepła przez okna. Tym bardziej, iż w tym zakresie musimy pamiętać, iż poprzez okna, z naszego domu uchodzi od 20% do 40% ciepła, tak więc minimalizacja tych strat będzie przekładać się na całkiem pokaźne sumy oszczędności na ogrzewaniu.

Parametry okien

Realizując proces wymiany starych okien w naszych domach i mieszkaniach, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na kwestię wspomnianych już wcześniej parametrów technicznych. Najważniejszym będzie tutaj dla nas współczynnik przenikania ciepła, który standardowo utrzymywany jest na poziomie w graniach 1,6 W/(m2*K). Niemniej jednak, najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj inwestycja w okna bardziej nowoczesne, dla których współczynnik przenikania ciepła U <= 0,6 W/(m2*K), co zagwarantuje nam już dość wyraźne oszczędności na ogrzewaniu. W tym przypadku wręcz możemy mówić o ponad pięćdziesięciu procentowym ograniczeniu strat ciepła, a więc w pewnych przypadkach będziemy w stanie ograniczyć koszty ogrzewania domu na poziomie 15-30%, co przy obecnych cenach paliw stałych czy energii elektrycznej, stanowić będzie stosunkowo sporą kwotę.

Drugą kwestią będzie zwrócenie uwagi na parametr izolacji akustycznej naszych nowych okien, bowiem od tego zależne będzie to, jak wysoki poziom komfortu wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych uda nam się osiągnąć. Jakby nie patrzeć, największym problemem w naszych domach, zawsze jest hałas dobiegający z zewnątrz, generowany przez przejeżdżające samochody, czy też przez dzieci bawiące się pod oknem. Dobry poziom izolacji akustycznej, zagwarantuje nam w tym przypadku wysoki poziom komfortu, ciszę i spokój podczas relaksu i wypoczynku.

Materiał wykonania.

Bardzo ważną kwestią, której także warto poświęcić sporo czasu, jest materiał z jakiego okna będą wykonane. Obecnie nie ma to aż tak wielkiego znaczenia, bowiem nowoczesne technologie produkcyjne zapewniają nam możliwość osiągnięcia w przypadku okien PCV doskonałej wręcz imitacji drewna, niemniej jednak niektórzy z inwestorów będą raczej chcieli zainwestować w naturalne drewno. Tutaj trzeba pamiętać, iż stolarka okienna z Drew Dom Bielsko wykonana z naturalnego drewna, będzie charakteryzować się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, aczkolwiek będzie od nas wymagać regularnego przeprowadzania prac konserwacyjnych, zabezpieczających drewno przed działaniem warunków atmosferycznych, czy też przed wszelkiej maści szkodnikami, z których starczy tutaj wspomnieć kornika.

Jednym słowem dobór stolarki okiennej do naszego domu czy też mieszkania, do najłatwiejszych należy, wobec czego poświęcenie tej kwestii odpowiedniej ilości czasu i uwagi, będzie przekładać się tylko i wyłącznie na konkretne korzyści dla nas, jako przyszłych użytkowników.

Dodaj komentarz