Budujemy swój dom. Jest to ważna decyzja i krok, który podejmuje się zazwyczaj zaledwie raz w życiu. Właśnie dlatego powinniśmy zadbać o to, by każdy element budowy spełniał nasze najśmielsze oczekiwania. Jedną z podstawowych rzeczy w tym aspekcie jest dach – pokryty dachówkami, wydaje się, że nie powinien stanowić dla nas problemu. Wystarczy wybrać odpowiedni kolor i spad, a resztą zajmą się budowlańcy – takie twierdzenie króluje na rynku. Niestety, rzeczywistość jest zgoła odmienna, a decyzji związanych z dachem jest znacznie więcej. Jedną z tych najważniejszych jest wybór odpowiedniego rodzaju dachówki. Mamy tutaj dwie opcje – dachówkę ceramiczną i cementową. Na którą z nich powinniśmy się zdecydować?

Dachówka ceramiczna i jej zalety

Jeżeli chodzi o dachówkę ceramiczną, musimy mieć świadomość tego, że jej wybór wiąże się z koniecznością wydania większej ilości pieniędzy. Glina jest droższa, jednak pozwala na o wiele więcej pod względem kształtu, jaki uda nam się osiągnąć. Różni się też nieco wyglądem, który jest mniej chropowaty, aniżeli w przypadku dachówek innego rodzaju.

Dachówka cementowa – dlaczego postawić na nią?

Dachówka cementowa jest obecnie najpopularniejsza w Polsce – przede wszystkim dostępna jest w bardziej przystępnej cenie, co sprawia, że bardzo chętnie decydują się na nią wszyscy ci, którzy posiadają mocno ograniczony budżet. Dachówki betonowe są również lepsze jeżeli chodzi o tak zwaną „tolerancję nasuwu”, dzięki czemu możemy nałożyć jedną na drugą, na przykład celem ukrycia niedoskonałości całej konstrukcji.

Jaki rodzaj wybrać?

Tak naprawdę należy powiedzieć, że zarówno dachówka ceramiczna, jak i dachówka cementowa są dobrym wyborem, jeżeli chodzi o pokrycie dachu. Różnice w obu tych rodzajach są na tyle błahe i niezauważalne, że naszym głównym determinantem w tym wszystkim powinien być wygląd, dostępność na rynku oraz oczywiście cena. Nie wahajmy się więc i postawmy na taką, która po prostu przemawia do nas bardziej – na pewno nie będziemy żałowali tego wyboru.

 

Dodaj komentarz