Odwadnianie wykopów budowlanych, wymaga przede wszystkim, zastosowania odpowiedniej klasy pomp zanurzeniowych, odpornych na działanie dużych ilości cząstek ściernych. Musimy tutaj bowiem pamiętać o tym, iż woda zalewająca wykopy budowlane, będzie charakteryzować się sporą zawartością materiałów ściernych, takich jak chociażby piasek czy też muł organiczny. Aby skutecznie prowadzić osuszanie zalanych wykopów, pompa zanurzeniowa, powinna być na takie materiały w pełni odporna. Na rynku znajdziemy obecnie odpowiednie do tego typu działań pompy odwodnieniowe, zanurzeniowe do wykopów budowlanych. Najpopularniejszymi są w tej chwili bez wątpienia pompy produkowane przez firmę Evak, o których warto powiedzieć sobie kilka słów więcej.

Dostępne modele pomp zanurzeniowych Evak.

Na chwilę obecną, najbardziej popularnymi wersjami pomp Evak, są te, oznaczone literami EUS oraz EUB. Są to pompy produkowane w wersjach z silnikami elektrycznymi, oraz spalinowymi, co znacznie poszerza nasze możliwości wyboru konkretnej jednostki. Podstawowymi jednostkami są jednak pompy z silnikami elektrycznymi o mocy 0,4kW, 0,75kW oraz 1,5kW. Kluczowe jest tutaj to, iż najmniejsze jednostki wyposażone są w wirnik wykonany z materiału o nazwie Hytrel. Jest to materiał opatentowany przez firmę Evak, który zapewnia wirnikowi wysoki poziom odporności na działanie materiałów ściernych. Charakteryzuje się także bardzo dobrymi parametrami w kwestii twardości.

Warto podkreślić, iż modele z serii EUS posiadają mały agitator na przedłużeniu wirnika, dzięki czemu, możliwe jest wstępne mieszanie cieczy. To pozwala na lepsze pompowanie cieczy zaszlamionych i intensywnych w osady wykopów budowlanych.

W pryzpakdu bardziej skomplikowanych i wymagających prac, najlepszym rozwiązaniem będą modele z serii EUB, czyli trójfazowe pompy o dużej mocy dochodzącej nawet do 22 kW. Dodatkowo można w takich przypadkach zastosować modele z serii ESA wyposażone w pełnoprawny agitator.

Zalety pomp z serii Evak.

Przede wszystkim, ze względu na fakt, iż są to profesjonalne pompy odwodnieniowe, zanurzeniowe do wykopów budowlanych, będą one charakteryzować się zaletami dostosowanymi do warunków pracy.

  • Najważniejszą zaletą jest tutaj dość szeroki rozrzut modeli pod względem mocy. W zasadzie każdy przedsiębiorca, będzie bez trudu w stanie dobrać odpowiedni dla jego potrzeb model pompy. Począwszy od małych jednostek, a skończywszy na dużych pompach z agitatorem, idealnych od odmulania czy też hydrotransportu cięższych szlamów.
  • Istotne jest także dostosowanie pomp do pracy w ruchu ciągłym. Posiadają niezbędne zabezpieczenia przed przegrzewaniem pompy i silnika.
  • Są to także jednostki o bardzo przystępnych cenach zakupu, wyjątkowo konkurencyjnych w swojej klasie.

Możemy więc powiedzieć, iż pompy odwodnieniowe, zanurzeniowe do wykopów produkowane przez firmę Evak, to bardzo dobre rozwiązanie, z którego na pewno warto skorzystać. Oczywiście pod warunkiem, iż parametry techniczne danej pompy będą odpowiadać naszym potrzebom w danym, konkretnym przypadku.

Dodaj komentarz