projektowanie wnętrz

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Przeważnie nie tylko śpimy tam, lecz również czytamy, odpoczywamy, trzymamy swoje ubrania. Należy więc urządzić ją dokładnie tak, by pasowała do naszych wyobrażeń o idealnym miejscu wypoczynku.

Jakie meble do sypialni?

Duża, przestronna szafa na ubrania to absolutne must have w sypialni. Można tam trzymać wszystkie ubrania bez konieczności eksponowania ich na widok publiczny. Oprócz tego w sypialni musi stać łóżko. Bez niego to pomieszczenie nie nazywałoby się sypialnią. Może to być zarówno klasyczne łoże, jak i rozkładana kanapa – wybór należy do nas. Często w sypialniach stają też komody na bieliznę. W przypadku meblowania sypialni nie zawsze istnieje konieczność robienia mebli na zamówienie. Większość mebli dostępnych w sklepach ma wymiary uniwersalne, doskonale sprawdzające się w standardowych pomieszczeniach. Bywa jednak tak, że na sypialnię aranżujemy sobie najmniejsze pomieszczenie w domu. Takie, w którym zmieści się w zasadzie tylko łóżko.

Aby taka sypialnia była funkcjonalna, na ścianach musi wisieć dużo specjalnie zaprojektowanych szafek. Meble na wymiar są tutaj niezbędne, by uwzględnić głębokość szafek, ich wysokość i szerokość. W ciasnych pomieszczeniach głębokość ma znaczenie szczególne. Od niej zależy, czy sypialnia nie będzie sprawiała wrażenia przeładowanej. Niektórzy decydują się, by w sypialni na ścianach wisiały dekoracyjne półki. Często trudno jest znaleźć te wymarzone w klasycznych sklepach. Dlatego dobrze jest postawić na meble na wymiar. Dzięki temu możemy mieć półki dokładnie takiej długości czy wysokości, by pomieściły wszystkie drobiazgi.

Meble na wymiar do sypialni

W większości sypialni stawia się na klasykę. Inaczej mówiąc – na duże, szerokie łóżko, maleńkie szafki nocne oraz klasyczną szafę typu Komandor. Uzupełnieniem sypialni może być na przykład elegancka komoda. Jeśli chodzi o meble na wymiar to najważniejsze jest dopasowanie rozmiarem szafy na ubrania. Powinna ona uwzględniać dokładną wysokość pomieszczenia i być zabudowana od góry do dołu. Szerokość takiej szafy powinna natomiast uwzględniać szerokość ściany, przy której będzie ona stać lub indywidualne preferencje. Bywa też, że do sypialni projektuje się szafki nocne o odpowiednio małej szerokości. Chodzi o to, by idealnie zagospodarować konkretną część pomieszczenia, a zmieścić w nim wszystko, co będzie nam potrzebne.

Zobacz również jak zaplanować i zorganizować wyspę w kuchni: Wizerunek serca domu – wyspa w kuchni

Dodaj komentarz