Kreatywnym i bardzo nowoczesnym sposobem na odmienienie jednej ściany lub wszystkich czterech w twoim salonie, sypialni, pokoju dziennym czy młodzieżowym są obie propozycje z tytułu, jednak jaka jest między nimi różnica? Czym różni się tapeta od fototapety? Różnice na pierwszy rzut oka są niewielkie, jednak ich zastosowanie, jakość wykonania czy materiał jest bardzo często zupełnie różny. Po odpowiedz na to pytanie poprosiliśmy profesjonalny sklep z tapetami 4wall.pl.

Charakterystyka materiałów

Oba te produkty są do zastosowania na ścianę lub sufit. Jeżeli chodzi o montaż – w zależności od podkładu (flizelina lub papier) w obu przypadkach klej nakładany jest na ścianę lub bezpośrednio na materiał. Dużym atutem fototapet jest to, że bardzo często wzór, który wybieramy jest w pełni konfigurowalny – wybierając dla przykładu wzór w romby to pojedyncza figura może mieć zarówno 5 jak i 10cm – w zależności od skali wzoru jaki wybierzemy. Możemy sobie tutaj wybrać zarówno pasujący nam dowolny kolor jak i materiał. Fototapety są jednak zazwyczaj dużo droższe, ponieważ metr kwadratowy waha się w granicach 80-140zł, a jakość jest nieporównywalna do tradycyjnych tapet, których wybór na tę chwilę jest ogromny. Jeżeli zdecydujemy się na tapetę dekoracyjną możemy liczyć na cenę w granicach 80-300zł za rolkę o standardowych wymiarach 53cm x 10m, a ilość dostępnych wzorów na 4wall to ponad 2500 (Link do tapet tutaj https://4wall.pl/12_tapety-na-sciane) Jakość tego produktu jest zazwyczaj dużo lepsza, ponieważ tapety produkowane są na lepszej jakości materiałów, a wzór jest wytłaczany, przestrzenny lub może połyskiwać czy być matowy, a czasem nawet do złudzenia przypominać tkaninę. Odpowiedzi na pytanie co wybrać: tapetę ścienną czy fototapetę po prostu nie ma. Każdy z tych produktów ma swoje plusy i minusy.

Udekoruj swoje ściany!

Tapety ścienne mają to do siebie, że ich wzór na ścianie jest powtarzalny, a przy fototapetach mamy pełny obraz. W przypadku tych pierwszych? Możemy się pomylić o jeden pas i istnieje duże prawdopodobieństwo, że nic wielkiego się nie stanie – albo starczy nam materiału albo będziemy musieli dokupić jeszcze jedną rolkę. W przypadku fototapet jest trochę inaczej. Jeżeli uszkodzimy jeden pas – do wyrzucenia może być całość. Wybór na którą z nich się zdecydujesz należy tylko do Ciebie!

Dodaj komentarz