W trakcie realizacji wielu różnorodnych prac budowlanych, bardzo często zachodzić będzie konieczność przeprowadzenia prac związanych z wyburzaniem. Chodzi tutaj o bardzo różnorodne przypadki. Może to być przykładowo wyburzanie starych zabudowań, likwidacja danych obiektów, czy też nawet pozbywanie się starych konstrukcji betonowych z wykopów ziemnych. Generalnie rzecz biorąc, wyburzenia budowlane będą realizowane w wielu różnych przypadkach i w różny sposób. Do ich realizacji jednak, stosuje się zawsze narzędzia tego samego typu. W tym przypadku, najczęściej będzie to profesjonalny, hydrauliczny młot do koparki. Narzędzie, które sprawia, iż klasyczna koparka staje się o wiele bardziej funkcjonalna.

Jak realizowane są wyburzenia budowlane przy zastosowaniu młotów hydraulicznych?

Sam młot hydrauliczny do koparki to specjalne narzędzie do prac typowo wyburzeniowych. Jest on montowany na ramieniu, w miejscu klasycznej łyżki. Oczywiście do montażu wymagane jest posiadanie odpowiedniej płyty adaptacyjnej. Sama płyta sprawia też, iż montaż i demontaż młota jest banalnie prosty. Wystarczy kilka śrub oraz podłączenie hydrauliki maszyny do młota i wszystko działa.

Każdy młot do koparki będzie działać dokładnie tak samo. Jest to narzędzie będące swego rodzaju unowocześnieniem młotów udarowych stosowanych ręcznie. Warto jednak pamiętać, iż młot ręczny będzie charakteryzować się energia uderzenia na poziomie maksymalnie 10N. w przypadku zaś młotów do koparek, będzie to energia diametralnie większa. W wielu przypadkach osiągająca Kika tysięcy Newtonów. Dzięki temu też, możliwości wyburzeniowe takiego młota są o wiele większe. W przeciwnym razie, wyburzenia budowlane byłyby realizowane ręcznie. Znacznie wolniej i znacznie mniej efektywnie.

Zakup dobrego młota wyburzeniowego.

Kupno młota do koparki, nie jest tanie. Trzeba sobie od razu, całkiem szczerze powiedzieć. Podstawowe narzędzia tego typu będziemy mogli zakupić w cenie około kilkunastu-kilkudziesięcu tysięcy złotych. Można tez oczywiście pokusić się o zakup młota na rynku wtórnym. Jednakże w takich przypadkach nie będziemy mieć prawa do serwisu gwarancyjnego. W przypadku jakichkolwiek uszkodzeń, niestety przekładać się to będzie na dodatkowe koszty dla właściciela młota.

Generalnie rzecz wiec ujmując, wyburzenia budowlane realizowane z zastosowaniem młotów do koparek będą pozornie bardziej kosztowne. Wynika to z konieczności sporych wydatków w celu zakupu młota. Jednakże w dłuższej perspektywie, przyniesie to same korzyści. Przede wszystkim, prace związane z wyburzeniami będą realizowane o wiele sprawniej i szybciej. To oczywiście przekładać się będzie na lepsze i sprawniejsze realizowanie robót, co w tym przypadku wydaje się być najważniejsze. Można więc powiedzieć, iż inwestycja w młot hydrauliczny jest bardzo zasadna przede wszystkim dla tych firm, które stosunkowo często realizują wyburzenia budowlane.

Dodaj komentarz