Wyposażenie posiadanej ładowarki w dodatkową łyżkę przesiewową to bardzo dobre rozwiązanie dla wielu firm budowlanych. Łyżka ta, pozwala bowiem na sprawne i wydajne przesiewanie ziemi pochodzącej z wykopów budowlanych i nie tylko. Można z jej pomocą przesiewać także gruz, oraz odpady. Aczkolwiek do każdego rodzaju materiału, należy ja prawidłowo ustawić. Tak, aby pozwalała na skuteczną separację poszczególnych frakcji znajdujących się w materiale do przesiewania. Generalnie rzecz ujmując, łyżki przesiewowe mogą być także wykorzystywane jako standardowe łyżki do ładowania. Tak, więc założenie takiej na posiadaną ładowarkę, absolutnie nie eliminuje jej z klasycznych zadań, stawianych do wykonania przed tego typu maszynami ciężkimi.

Czy łyżki przesiewowe są bardzo kosztowne?

To oczywiście jest ściśle uzależnione od samej łyżki, jej gabarytów, możliwości i konstrukcji. Ceny będą tutaj bardzo zróżnicowane. Najprostsze modele łyżek można pozyskać już w cenie kilku, kilkunastu tysięcy złotych. Najlepsze, profesjonalne urządzenia, na przykład marki ScanCraft, mogą kosztować nawet 100 i 200 tys. PLN. Jednym słowem asortyment tego typu, jest bardzo szeroki. Każdy przedsiębiorca będzie więc mógł swobodnie dobrać sobie łyżkę, idealnie dopasowaną do swoich potrzeb i możliwości finansowych.

Na co komu łyżka przesiewająca?

Tego typu narzędzie to bardzo dobre rozwiązanie dla wielu firm budowlanych. Tego typu łyżka z przesiewaczem pozwala nam bowiem na skuteczne przesianie na przykład zdjętej w trakcie realizacji wykopu fundamentów warstwy humusu. Dzięki temu, humus zostanie oczyszczony z wszelkich zanieczyszczeń, kamieni i innych grudek gliny. Tak przygotowany humus jest idealnym materiałem do wyrównania terenu pod ogród przy nowo budowanych domach jednorodzinnych.

Samo przesiewanie realizowane jest na bieżąco. Nabieramy łyżka zdjęty z gruntu humus i uruchamiamy łyżkę. Po pewnym czasie w łyżce pozostają jedynie grubsze frakcje, kamienie i inne zanieczyszczenia. Pod spodem zaś, znajduje się oczyszczony humus, który można już rozplantować po terenie ogrodu wokół budynku.

Zakup odpowiedniej łyżki przesiewowej.

Bardzo ważną kwestią jest tutaj to, iż każda, tego typu łyżka oczyszczająca do ziemi musi być starannie dopasowana do konkretnej maszyny, z którą ma współpracować. Chodzi tutaj głównie o to, aby przypadkiem nie zastosować zbyt ciężkiej łyżki do zbyt lekkiej maszyny. Mogłoby to doprowadzić do utraty jej stabilności, a to oczywiście grozi wypadkiem, w którym mogą ucierpieć przede wszystkim ludzie, ale także sama ładowarka czy też koparka.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, łyżki przesiewowe do ładowarek, to urządzenia bardzo przydatne w wielu firmach budowlanych. Pozwalają bowiem na sprawne oczyszczanie gruntu z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń grubszego sortymentu, co w wielu przypadkach jest procesem koniecznym, przed dalszym wykorzystaniem humusu.

Dodaj komentarz