Współczesne budownictwo techniczne, stoi na o wiele wyższym poziomie zaawansowania technologicznego, niż miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Przede wszystkim chodzi nam tutaj o stosowanie nowoczesnych materiałów geosyntetycznych, dzięki którym wznoszone konstrukcje techniczne, ale także nowo budowane drogi czy też autostrady stają się trwalsze i bardziej bezpieczne. Warto tutaj przyjrzeć się nieco bliżej kwestii zastosowania materiałów geosyntetycznych, w tym przede wszystkim geotkanin i geokompozytów, które są w tym przypadku wykorzystywane zdecydowanie najczęściej. Warto, bowiem ich zastosowanie przynosi wiele korzyści technologicznych, o których także należy sobie tutaj nieco więcej powiedzieć.

Wykorzystanie geotkanin i geokompozytów.

Jeśli chodzi o budownictwo techniczne, w tym przede wszystkim hydrotechniczne, to można zauważyć, iż geotkaniny i geokompozyty odgrywają tutaj bardzo istotną rolę. Przede wszystkim służą do wzmacniania struktury wszelkiego rodzaju nasypów i stromych skarp, na przykład na brzegach rzek, jezior, czy też nawet sztucznych zbiorników wodnych oraz kanałów. Geotkaniny znajdują swoje zastosowanie także w przypadku zabezpieczania konstrukcji wałów przeciwpowodziowych. Ostatecznie wykorzystywane będą także w budowie wszelkiego rodzaju składowisk odpadów, jako element wzmacniający konstrukcję oraz zabezpieczający przed przepuszczaniem do otoczenia szkodliwych substancji wraz z woda pochodzenia atmosferycznego.

Geokompozyty z kolei stanowią tutaj połączenie materiałów geosyntetycznych. Bardzo często wykorzystywane jest połączenie dwóch warstw geotkaniny, z czego jedna będzie stanowić swego rodzaju filtr wodny, a druga będzie stanowić formę zbrojenia pierwszej. Można więc powiedzieć, iż geokompozyty stanowią tutaj jeszcze bardziej zaawansowany sposób wykorzystania geosyntetyków w budownictwie technicznym.

Geosyntetyki dobrej jakości.

Wartym naszej uwagi jest tutaj także fakt, iż nie wszyscy producenci i dostawcy geosyntetyków, będą w stanie zagwarantować nam dostarczenie materiałów takiej samej jakości. W końcu każdy producent będzie stosować zupełnie odmienne technologii produkcji, wobec czego i gotowy produkt będzie charakteryzować się nieco innymi właściwościami, choć technologia wytwarzania geosyntetyków będzie zawsze taka sama. Bardzo dobrymi jakościowo na chwilę obecną są na przykład geosyntetyki Fram Geo, która to firma zajmuje się dostarczaniem materiałów geosyntetycznych od wielu już lat, i wszyscy jej klienci zawsze byli w stu procentach zadowoleni z jakości dostarczonych materiałów. Można więc powiedzieć, iż Fram Geo będzie dostawcą dobrych jakościowo geosyntetyków, wobec czego też, można temu dostawcy w pełni zaufać w tym zakresie. Z całą pewnością firma ta, nie pozwoli sobie na jakiekolwiek wpadki w postaci wadliwie wykonanych materiałów geosyntetycznych, bowiem zbyt długo już pracowała na swoją renomę i reputację.

Dodaj komentarz