Każdy dom jednorodzinny, który został zbudowany w ubiegłym jeszcze stuleciu, powinien niebawem przejść gruntowną termomodernizację. Przede wszystkim chodzi tutaj o wymianę stolarki okiennej, bowiem stare okna drewniane, popularne w ubiegłym wieku, dziś niestety nie sprawdzają się już absolutnie. Mamy zupełnie nowe technologie, które pozwalają nam nie tylko zaoszczędzić odpowiednie pieniądze na ogrzewaniu, ale jednocześnie podnieść wyraźnie komfort korzystania z naszego własnego domu. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej tej kwestii, aby przekonać się, jak bardzo istotnym elementem jest wymiana okien, a następnie także i drzwi zewnętrznych w naszym domu.

Wymiana okien w pierwszej kolejności.

Niezależnie od wszystkiego, w pierwszej kolejności powinniśmy zająć się wymianą okien. Wynika to z prostego faktu, iż poprzez powierzchnię okien, z naszego domu umyka nawet do 40% energii cieplnej. Jeśli więc wymienimy okna na nowe PCV, które zatrzymają o około 50% ciepła wewnątrz pomieszczeń, nasze rachunki za ogrzewanie, spadną realnie o 20%. To już bardzo dużo, a przecież nowoczesne okna PCV, mogą nam zapewnić zatrzymanie nawet do 80% energii, którą wytracały stare okna drewniane. To pozwoli nam na oszczędności powyżej 30% na ogrzewaniu w skali roku, jeśli więc dotychczas wydawaliśmy na ogrzewanie jakieś 6 tysięcy złotych, to możemy realnie zaoszczędzić rocznie nawet 2000 PLN. To już jest kwota która pozwoli nam zakupić co najmniej 2 profesjonalne okna o wysokim poziomie izolacji termicznej. Prosta kalkulacja podpowiada nam, iż po takiej inwestycji, w przeciągu 5-8 lat, w zależności od ilości i powierzchni okien, będziemy mieć inwestycje w pełni zwróconą. Następne lata będą dla nas już realnymi oszczędnościami. Jednocześnie musimy także na plus zaliczyć kwestią zwiększonego poziomu izolacji akustycznej, czyli tłumienia hałasów zewnętrznych. To przekłada się na zwiększony poziom komfortu w swoim własnym domu. Ten, zaś jak wiadomo, bardzo trudno jest przeliczyć na pieniądze.

Gdzie kupić dobre okna i drzwi do domu.

Aby dokonać zakupu dobrej klasy okien i drzwi trzeba będzie nam przede wszystkim znaleźć solidny sklep z oknami PCV w Bielsku Białej. Powinien to być sklep profesjonalny z bardzo szerokim asortymentem, abyśmy mieli realny wybór pomiędzy różnymi opcjami. Tam też bez trudu znajdziemy odpowiedniej klasy drzwi zewnętrzne w Bielsku Białej, które może nie tak spektakularnie, ale jednak także przyczynią się do ograniczenia strat ciepła, oraz wytłumią zewnętrzne hałasy docierające do naszych wnętrz mieszkalnych.

Generalnie, trzeba tutaj przyjąć założenie, iż kwestia kluczową jest wymiana okien, gdyż tutaj możemy poczynić największe, realne oszczędności na ogrzewaniu. Kwestia drzwi może być przez nas potraktowana niejako drugorzędnie, aczkolwiek nie powinna też być od razu bagatelizowana. Dobre drzwi to nie tylko ograniczenie strat ciepła i tłumienie hałasów. To także poczucie bezpieczeństwa w swoim własnym domu.

Dodaj komentarz