W zdecydowanej większości przypadków, inwestorzy przeprowadzający remonty swoich domów i mieszkań, w przypadku zaistnienia konieczności wymiany okien, decydują się na okna PCV. Wynika to głównie z faktu tego, iż okna PCV, będą o wiele lepszym rozwiązaniem w tym zakresie, bowiem w zdecydowanej większości przypadków są one po prostu lepsze technologicznie, niż drewniane. Choć trzeba przyznać, iż w ostatnich kilku latach, także w kwestii produkcji okien drewnianych mieliśmy do czynienia z ogromnym postępem technologicznym, który zapewnił nam o wiele lepsze ich parametry technologiczne. Jednakże okna z PCV, będą w dalszym ciągu najbardziej pożądane przez inwestorów.

Główne zalety okien z PCV.

Musimy tutaj skupić się przede wszystkim na tym, iż stolarka okienna z PCV, charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Przede wszystkim w zakresie izolacji termicznej oraz akustycznej, które to parametry są tutaj zdecydowanie najbardziej kluczowe dla osiągnięcia wysokiego poziomu komfortu w pomieszczeniach mieszkalnych. Jeśli chodzi o kwestię izolacji termicznej, to współczynnik przenikalności ciepła w przypadku najlepszych okien jest idealnie dopasowany do budownictwa pasywnego, wobec czego można powiedzieć, iż będą to okna praktycznie zeroonergetyczne. Jednakże tutaj zastosowane będą szyby potrójnie zespolone, z grubego, hartowanego szkła i z wypełnieniem próżniowym, co będzie stanowić solidną barierę dla ciepła uchodzącego z pomieszczeń mieszkalnych. W kwestii zaś izolacji akustycznej, można powiedzieć, iż tego typu okna PCV, będą gwarantować praktycznie brak przepuszczania hałasów do pewnego natężenia. Oczywiście najgłośniejsze hałasy przedostaną się do wnętrza domu bez trudu, niemniej jednak bawiące się pod oknem dzieci nie będą zakłócać naszego spokojnego wypoczynku po pracy.

Zakup odpowiednich okien.

Bardzo trudną jednak kwestią będzie zakup odpowiednich okien z PCV, gdyż każdy producent będzie stosować swoje technologie, a przez to tez, nie wszystkie okna będą tak samo dobre jakościowo. W tym przypadku my musimy zdecydować się na konkretne okna PCV – sklep w Bielsku Białej zaś, powinien dobrać nam je zgodnie z naszymi wytycznymi w zakresie parametrów technicznych oraz w kwestii rozmiarów. Oczywiście w przypadku zakupu okien dobrze wytłumiających hałasy i nieprzepuszczających ciepła z domu na zewnątrz, trzeba będzie liczyć się z poniesieniem pewnych kosztów, niemniej jednak patrząc z perspektywy czysto użytkowej, będą to koszty w stu procentach uzasadnione. Generalnie rzecz więc ujmując, powinniśmy skupić się przede wszystkim na tym, aby dobrać okna jak najlepsze i jak najbardziej dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb, bez zbytniego zaprzątania sobie głowy, tym, że dany model sprawdza się u szwagra, teścia, czy też sąsiada. Do każdego domu trzeba okna dobrać indywidualnie i tego powinniśmy się w tym przypadku trzymać.

Dodaj komentarz